Haber

Büyük Bedenler Giyinme Rehberi

Özellikle büyük bedenlere sahip kadınlar giyinirken hep siyah ya da düz kesimler tercih eder. Aslında böyle bir gereklillik yoktur. Eğer ufak birkaç sır bilirseniz dikkatleri doğru noktaya toplayacak ve istediğiniz görünümü yakalayacaksınız. Unutmayın siz her halinizle güzelsiniz.

İşte, daha ince gözükmek için sırlar…

 1. Kalın bel ve şekilli omuzlara sahipseniz boynunuzu uzun ve ince gösterecek aynı zamanda da dikkati üst taraflara çekecek V yaka, omzu açık kıyafetlere yönelmeniz sizin için uygun olacaktır. Elbiselerinizde belinize dikkat toplamamak için kruvaze kesim ya da belinizin biraz daha üstünden itibaren bollaşmaya başlayan modeller üzerinize yakışacaktır. Ancak elbiseniz direkt göğüs altınızdan bollaşmamalı.

  Büyük Bedenler Giyinme Rehberi

 2. Büyük göğüs, kalın bel ve geniş kalçalara sahipseniz V yaka ve bele oturan ama kalçaya doğru bollaşan giysiler size çok yakışacaktır. Kumaş seçiminde ise kalın ve tok kumaşlar uygun olacaktır. Aynı zamanda ince askılı kıyafetlerden kaçının. Bunun yerine kalın askılı giysiler tercih edin. Unutmayın askı kalınlığı ne kadar artarsa genişliğiniz de o kadar az belli olur.
 3. Boyunuz kısa görünüyorsa bisiklet yakalı giysiler sizin için uygun bir seçim olmayacaktır. Bisiklet yaka yerine boyun hizasından V şeklinde inan giysiler sizin için güzel bir tercih olacaktır. Bunun yanında tek parça ve tek renk kıyafetler sizi olduğunuzdan daha uzun gösterecektir. Ayakkabı seçiminde ise ten renginde bir topuklu ayakkabı renk oyunları sayesinde sizi olduğunuzdan uzun gösterecektir.
 4. Eğer göbeğiniz varsa bunu bilmelisiniz; bir göbeği saklamanın en kolay yolu göğüsün tam altından bollaşan kıyafetler giymektir. Bununla beraber tercih edeceğiniz V yaka ve kruvaze kesimli kıyafetler üstünüzde çok güzel duracaktır. Başka bir öneri ise V yaka, belin üzerinde drapesi olan bir elbise hem vücudunuzu şekilli gösterir hem de duruşunuzu düzeltir. Bunun yanında korseli iç çamaşırlarını da tercih edebilirsiniz.

  Düşük bel pantolonlardan uzak durmanız sizin için daha iyi olacaktır. Bunun yerine göbeği ve beli sarak yüksek bel “skinny” pantolonlar ile hem gün içinde rahat olacak hem de göbeğinizi toplamış olacaksınız.

 5. Kollarınızın geniş durduğunu düşünüyorsanız omuzlarında açıklık olan ama kolların bir kısmını örtecek bluz ve türleri sizin için idealdir. Böylece dikkati boyun bölgenize çekmiş olursunuz ve istediğiniz görünüme sahip olursunuz.

  Büyük Bedenler Giyinme Rehberi

 6. Geniş kalça ve kalın bele sahip olan kadınlar için verebileceğimiz bir öneri de alt giyiminizde koyu üst giyiminizde ise açık tonları tercih etmenizdir. Böylelikle dikkat renkli olan üst tarafa yoğunlaşır, daha biçimli bir görünüm elde edilir.
 7. Beliniz ince ama kalçalarınız genişse bele oturan V yakaya sahip basma elbiseler uygun olacaktır. Elbiselerde boyun diz kapağına yakın olmasına dikkat edin. Mini elbise tercih ederseniz kalçalarınız elbiseyi toplayacak ve daha kısa bir elbiseye sahip olmuş olacaksınız.
 8. Ayak bilekleriniz kalın ise baldır kısmına kadar olan etekler veya kapri pantolonlar sizin için pek uygun olmayacaktır. Bunu yerine dizde veya dizin hemen üstünde biten etekler güzel bir tercih olacaktır. Kısa etek giymek istemezseniz de ayak bileklerinizi örten uzun bir elbise ya da etek hoşunuza gidebilir. Ayakkabı seçiminde ise bootie ya da bilekte biten ayakkabılarda uzak durmanız gerekmektedir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu