Kimdir?

Büşra Develi Kimdir?

Kadın oyuncular arasında ‘duru güzellik’ tanımı ekranlarda her zaman iş yapmıştır. Hele bir de bu güzelliğe yetenek de eklenmişse oyuncunun sevilmeme imkanı neredeyse yok gibidir. Büşra Develi bu özelliklere sahip son dönemin başarılı oyuncularından biri olarak anılıyor. Fi-Çi dizilerinin başarılı oyuncu kadrosunda Bilge karakteriyle yer almış olan şimdi ise Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinde Eleni karakterini canlandıran Büşra Develi, televizyon dünyasının en çok konuşulan isimlerinden biri oldu.Büşra Develi Kimdir?

25 Ağustos 1993 tarihinde İzmit’Te dünyaya gelen Büşra Develi dört kız kardeşli bir ailenin çocuğu. İlkokul eğitimini İzmit’te tamamladıktan sonra ailesiyle birlikte Antalya’ya taşınan Develi, orta öğrenim ve liseyi burada okumuştur. Liseden sonra ise en büyük hayali olan oyunculuk için sınavlara girmiş ve Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Ana Sanat Dolu bölümünde üniversite eğitimine başlamıştır. Bu dönemde bazı dizilerde oynamaya başlayan Develi yoğunluğundan dolayı okulu dondurmak zorunda kalmıştır.

Tatlı Küçük Yalancılar İle Tanındı

2015 yılında İlyas Yalçıntaş’ın klibinde oynayarak ekranlara adım atan Büşra Develi, yine aynı yıl Cem Karcı’nın yönetmenliğini yaptığı Tatlı Küçük Yalancılar adlı dizide Şükrü Özyıldız, Bensu Soral, Melisa Şenolsun, Beste Kökdemir, Dilan Çiçek Deniz, Burak Deniz, gibi isimlerle birlikte rol almıştır.180 cm boyu ve 55 kiloyla fiziğiyle de ön plana çıkan Büşra Develi yapımcıların ilgisini çekmeye başlamıştır.

Fi, Çi Dizisiyle Zirveye Çıktı

Büşra Develi asıl patlamasını ise 2017 yılında yapımcılığını Ay Yapım’ın üstlendiği Azra Kohen’in Fi, Çi, Pi kitap serisinden uyarlanan Fi ve Çi dizilerinde yapmıştır. Başrollerini Serenay Sarıkaya, Ozan Güven, Mehmet Günsür ve Berrak Tüüznataç’ın paylaştığı dizide Büşra Develi de Bilge karakteri ile başroller arasında yer aldı.

Büşra Develi, yine aynı yıl yönetmenliğini Can Ulkay’ın senaristliğini Yiğit Güralp’in üstlendiği Türkiye ve Güney Kore ortak yapımı bol ödüllü bir savaş filmi olan ‘Ayla’ adlı yapımda Ast Subay Süleyman’ın gençliğini canlandıran İsmail Hacıoğlu ile birlikte rol almıştır.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu