1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Burun Ucu Estetiği Nasıl Yapılır?
Burun Ucu Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun Ucu Estetiği Nasıl Yapılır?

A+A-

İnsanların çoğunlukla ilgi gösterdiği alanlardan birisi olan burun ucu estetiği genellikle burun ucunda yer alan şekil bozuklukları yüzünden tercih edilmektedir. Kemik yapısındaki anatomik yapının normal halleri dışında burun ucunda burun ucu düşüklüğü, burun ucundaki sivrilik ya da genişlik ve asimetriler daha sonradan düzeltilebilir. Kapalı yöntemle yapılan bu tedaviler zor değildir. Burun ucundaki asimetri yukarıya doğru çekildikten sonra tam tersi düşüklük düzeltilebilir ve basıklık yukarıya doğru kaldırılabilir. Uzunluk fazla olduğu takdirde projeksiyonu yüksekse geri çekilebilmektedir. Burun ucu estetiği için kemik yapısının düzgün olması gerekmektedir. Burun ucu estetiği kişinin yüz yapısına göre daha önceden yapılan analizler çerçevesinde tasarlanmaktadır.

Kemik silüetinden geçiş hattı, kaş kavsinden inen silüetle burun sırtı silüetinin ve burun ucuna doğru gelen silüetin bütünleşmesi gerekmektedir. Planlama bu doğrultuda yapılmaktadır. Bu tasarlama ile yüz yapısına göre çözümleme analizler çerçevesinde yapılır. Burun ucu estetiği ile birlikte burun içerisindeki sorunlarında çözümüne gidilir. Bu duruma örnek verecek olursak deviasyonunuz varsa giderilir, ya da burun etinde hipertrofi şişlik varsa radyo frekansı uygulanarak bunlar küçültülebilme aşamasına gider.

Burun Ucu Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun Ucu Estetiği

Burun ucu estetiği ile birlikte insan nefes almak konusunda daha da rahatlar. Ayrıca burun ucu sayesinde dudak açınız da düzeltilmiş olur. Aşağı açı darsa yukarı çekilir 100 derece civarına getirildikten sonra genellikle kadınlarda 95 ile 110 derece olması gerekmektedir. Erkeklerde ise 90 derece civarına getirilmelidir. Bu sayede daha estetik bir görünüm kazanılmış olur. Burun Ucu Estetiğinde İyileşme Süreci Normal rinoplastiye göre genellikle daha hız kazanır. Bunun sebebi ise kemik dokusuna müdahale edilmez sadece burun ucundaki kıkırdak ve yumuşak dokuya müdahale edilir.

Burun ucundaki düşüklük, eğrilik, sivrilik, genişlik, asimetriler varsa düzeltilebilir. Hatta burun tabanı geniş ise daraltılmalıdır. Kapalı teknikle yapıldığı için burun ucunda kesik olmaz dikiş aldırmaya da gerek kalmamaktadır. Burun içinde eriyen dikişler kullanıldığı için kendiliğinden düşmektedir.İki hafta içerisinde düşer düşmese bile 3. Aya kadar hepsi erimiş olur.Hasta rahatlıkla bir hafta sonrasında iş hayatına dönebilir.Kapalı tedavi yapıldığı için kesinlikle dikiş izi görünmez ve bantlar bir hafta içerisinde çıkarılır.Burun ucu estetiği size istediğiniz en kaliteli duruşu sağlar ve görsellik bakımından zenginlik kazandırır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.