Bursa’nın Orhanveli ilçesinde 9 farklı noktada orman yangını meydana geldi! Söndürme uğraşı hala devam ediyor

Bursa'nın Orhaneli ilçesi Çivili Mahallesi yakınlarında henüz saptanamayan bir sebepten dolayı orman yangını çıktı. Yangına 4 helikopter ve 18 arazöz ile müdahale edildiği söylendi. Yangınla ilgili valilikten gerekli çalışmaların yürütüldüğü ve bir an önce yangının söndüreleceği açıklamaları yapıldı.

05.08.2019 - 16:13
05.08.2019 - 18:47
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Bursan’nın Orhaneli ilçesi Çivili Mahallesi yakınlarındaki ormanlık alandan saat 11:00 sularında aniden dumanlar yükselmeye başladı. Çevre evlerde yaşayan vatandaşların orman yangın ihbarı yapılması neticesinde hemen yangına müdahale edilmeye başlandı. Müdahale AFAD ve Arama Kurtarma ekipleri ile hala devam ediyor.

Valilik: “Yangın 9 ayrı noktada devam ediyor.”

Bursa Valiliği’nden yapılan açıklamada, “İlimiz Orhaneli ile Mustafakemalpaşa arasında bulunan Çivili yakınlarındaki ormanlık alanda saat 09.30 sıralarında 5 ayrı noktada ayrı ayrı zamanlarda orman yangını çıkmış olup şu an 9 ayrı noktada devam etmektedir. Bölgeye Orman Bölge Müdürlüğü, AFAD Müdürlüğü ve itfaiye ekipleri yönlendirilmiştir. Ayrıca 5 helikopter de söndürme çalışmalarına eşlik etmekte ve 2 helikopterin daha en kısa zamanda çalışmalara katılması sağlanacak olup, bütün imkanlar seferber edilmektedir. Yangının nasıl çıktığı konusu, olayların değerlendirmesi ile ortaya çıkacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim