Bülent Arınç’tan İstanbul Seçimlerine İlişkin Çarpıcı Açıklamalar

Türkiye Büyük Millet Meclisi eski başkanı Bülent Arınç, geçtiğimiz Günlerde Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliğine atanmıştı. 23 Haziran İstanbul seçimleri ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Arınç, demokraside seçimle gelinliğini ve seçimle girildiğini bunu doğal karşılamak gerektiğini söyledi.

25.06.2019 - 21:21
25.06.2019 - 22:14
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyeliğine atanan TBMM eski başkanı Bülent Arınç, Kosova’nın Prizren şehrinde 23 Haziran İstanbul seçiminin sonuçlarını değerlendirdi. 50 kişilik bir ekiple Kosova’ya geldiklerini söyleyen Arınç, burada olmaktan son derece mutlu olduğunu dile getirdi. Kosova’yı bu ziyaretinde çok gelişmiş bulduğunu söyleyen Bülent Arınç, Kosova’nın ve Kosova halkının daha güzel günler görmesini dilediğini ifade etti. Türkiye’nin her zaman devlet olarak Kosova’nın yanında olduğunu belirten Arınç, Türk vatandaşlarının da buraya büyük ilgisinin olduğunu ve turlar düzenlendiğini ifade etti. Bundan sonraki görevleri ve hayatı boyunca Kosova’ya desteğinin devam edeceğini belirten Arınç, daha sonra da İstanbul seçim sonuçları hakkında konuştu.

Demokraside Seçimle Gelinir, Seçimle Gidilir

23 Haziran’da yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini CHP adayı Ekrem İmamoğlu’nun kazanmasını değerlendiren Arınç, seçimde kazanmanın da kaybetmenin de olduğunu belirterek siyasi partilerin birbirlerinin düşmanı değil, rakibi olduğunu söyledi. İstanbul seçimlerinin 2 defa olduğunu ve ilk seferinde AK Parti adayının daha az oy fark ile kaybettiğini ancak iki seçimde oy farkının daha yüksek olduğunu belirten Bülent Arınç, Milletinin takdirine saygı duymak gerektiğini ve kendilerinin de buna hayır demelerinin mümkün olmadığını dile getirdi. İstanbul’u aralıksız olarak 25 yıl boyunca AK Parti’nin yönettiğini belirten Arınç, bu defa başka bir adayın kazandığını ve bunun çok doğal olduğunu söyledi. Ankara’da da 25 yıl sonra başka bir adayın kazanarak göreve başladığını belirten Arınç, demokraside seçimle gelindiğini ve seçimle gidildiğini bunu doğal karşılamak gerektiğini ifade etti.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim