Bu Besinler Diyabete İyi Geliyor!

Uzman doktorlar tarafından diyabet hastalarına önerilen yiyeceklerin mutlaka tüketilmesi gerekmektedir.

18.11.2017 - 21:59
18.11.2017 - 22:36
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Dünya çapında en çok yaşanılan hastalıklar arasında yer alan diyabet, hiç şüphesiz bireylerin sağlığını olumsuz etkilemektedir. Doktorlar tarafından yapılan öneriler ise diyabetin tüketilen besinler ile azaltılabileceği şeklindedir. Bilindiği üzere diyabet şeker hastalığı olarak gösterilmekte ve kişinin tükettiği besine, yaşam şekline bağlı olarak sıkıntı oluşturabilmektedir. Hal böyle olunca da mutlaka besin tüketimine dikkat edilmeli, diyabet ile savaşan yiyecekler tercih edilmelidir. Haberimizin detayında da diyabete iyi gelen yiyecekler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sebze Meyve Tüketimini Arttırın

Uzmanlardan yapılan açıklamalara göre diyabet hastalığı bulunan kişilerin başta sebze-meyve olmak üzere çeşitli besinlere yoğunlaşması gerekmektedir.

Sebze-Meyve: Mineral ve vitamin açısından yoğun olan sebze meyveler, diyabet hastalarının en çok ihtiyaç duyduğu yiyecekler arasında yer almaktadır. Ayrıca bağışıklığı ön planda tutan limon, şalgam, ıhlamur, karalahana, lahana, brokoli, greyfurt ile ıspanak gibi besinlerin de tüketilmesi gerekir.

Tahıllar: Herhangi bir kimyasal işlem görmemiş olan tahıllar özellikle vücudun şeker dengesini korumakta oldukça başarılıdır. Günlük olarak diyabet hastalarının belirli miktarda tahıl tüketmesi gerekmektedir.

Yağsız Et: Diyabet hastası iken et yemeyi özleyenler için hiç şüphesiz çare yağsız et şeklindedir. Az miktarda doymuş yağ içeren etler, diyabet hastalarının vücudunda çeşitli faydaları oluşmaktadır.

Zeytinyağı: Genellikle işlenmiş ya da katı yağlar vücuda diyabet hastalığı olmasa bile zarar vermektedir. Ancak doğal yollarla yapılan ve en hafif besinler arasında yer alan zeytinyağının mutlaka bol miktarda tüketilmesi gerekir.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim