Televizyon

Bozcaada’da çok sayıda ünlü ismin katılımıyla bağ bozumu günleri başladı

Bozcaada’da 8 Eylül tarihine kadar sürecek olan bağbozumu günleri başladı. Bugün ilk tur yapılırken, Bozcaada Kaymakamı İbrahim Gültekin, Bozcaada Belediye Başkanı CHP’li Hakan Can Yılmaz, İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ, Bozcaada Garnizon Komutanı Fatih Güdük, S.S. Bozcaada Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı İbrahim Günel, dizi oyuncuları Merve Boluğur, Müjde Uzman ile adını Survivor yarışmasıyla tanıtan Ece Begüm Yücetan ile Semih Öztürk ve sosyal medya fenomenleri de tura katıldı.

Üzüm satışları yapıldı

Bozcaada’da bulunan Cumhuriyet Meydanı tatilcilerin adaya geldiğinde ayak bastığı ilk nokta olurken buraya tanıtım standı kurularak üzüm satışları yapıldı. Protokol üyeleri ve diğer konuklar burada toplanırken 2 traktörün römorkuna binerek ada bağlarına davul klarnet eşliğinde şarkılar söyleyerek gitti. Katılımcılar burada bulunan bağlarda ürünleri makasla keserek hem eğlendi hem de adadaki üzümlerin tadına baktı. Ellerinde bulunan sepetlere kendi kestikleri üzümleri dolduran katılımcılar oldukça mutlu bir şekilde bağlardan ayrıldı.

8 Eylül tarihine kadar devam edecek

Üzümün ve bağcılığın Bozcaada da 5000 yıldan beri önemli bir gelenek olduğunu belirten Bozcaada Kaymakamı İbrahim Gültekin, turizmin adada ön plana çıkmasıyla birlikte bağcılığın geri plana düştüğünü gördükleri için böyle bir etkinlik başlattıklarını ifade etti. Çok sayıda ünlü ismin katılımıyla bugün başlayan etkinlik 8 Eylül tarihine kadar devam edecek. Bu süre içerisinde adayı ziyaret eden tatilciler aynı zamanda bağları dolaşma fırsatı bulacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu