Boyun Kırışıklıklarını Önlemenin Yolları

Yaşın ilerlemesiyle birlikte beliren kırışıklıklardan belki de en çok nasibini alan bölge boyun olmaktadır. Zamanla esnekliğini yitiren ve birtakım çevresel etmenlerle bir araya gelerek kırışıklıklarla dolan boyun bölgesi pek çok kişi için can sıkıcı bir sorun olabiliyor. Yaşımızı ele vermesinden korktuğumuz boyun kırışıklıkları için çözüm önerileri ve önlem alma yolları hakkındaki detayları aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz. Yaşın ilerlemesi […]

28.08.2018 - 20:32
28.08.2018 - 21:53
Yorum Yap
3 dk okuma süresi

Yaşın ilerlemesiyle birlikte beliren kırışıklıklardan belki de en çok nasibini alan bölge boyun olmaktadır. Zamanla esnekliğini yitiren ve birtakım çevresel etmenlerle bir araya gelerek kırışıklıklarla dolan boyun bölgesi pek çok kişi için can sıkıcı bir sorun olabiliyor. Yaşımızı ele vermesinden korktuğumuz boyun kırışıklıkları için çözüm önerileri ve önlem alma yolları hakkındaki detayları aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

boyun kırışıklıkları

Yaşın ilerlemesi demek özellikle kadınların daha çok rahatsız olduğu kırışıklık sorununun gündeme gelmesi demektir ve bu sorundan en çok etkilenen bölgelerin başında boyun bölgesi gelmektedir. Boyun çevresine gündelik yaşam aktiviteleri içerisinde gereken özeni göstermek ve cilt bakımını tıpkı yüz gibi özenli şekilde yapmak bu kırışıklıkları önlemek için önemlidir.

Boyun Kırışıklıkları Nasıl Önlenir?

Kırışıklıklar için düzenli olarak nemlendirici ürünler kullanılmalı, bu ürünlerin cilt elastikiyetini desteklemesiyle birlikte kırışıklıklar için oluşmadan önce önlem alınmalıdır.

Nemlendirici olarak aloe vera içeren ürünler tercih ederek nemlenme etkisini artırabilir ya da bitkisel yağlarla cilt esnekliğini destekleyebilirsiniz. Teknoloji ve tıp dünyasının paralel gelişimi kozmetik dünyasında büyük gelişmeler saglamis, kırışıklıklar için çözüm arayanlara pek çok çeşitte ürün sunulmaya başlamıştır. Siz de kendi cilt tipi ve bütçenize uygun ürünleri inceleyerek boyun kırışıklıkları için özellikle dolgunlaştırıcı madde içerikli kozmetik ürünleri içerisinden karar verebilirsiniz.

Cildi nemli tutmak için elbette kremler büyük bir fayda sağlıyor ancak cildin nem ihtiyacını gidermek için aynı desteği içeriden de sağlamak gerekiyor. Bu nedenle cilt gençleştirme yönteminiz ve yaşınız ne olursa olsun mutlaka bol su tüketimine özen göstermek gerekiyor. Gün içinde en az 2 litre su içerek cildinizin ihtiyacı olan nemi sağlamanız mümkün olabiliyor.

boyun kırışıklıkları

Duş alırken ani sıcak ve soğuk şokları yaratmak hem metabolizmanızı daha hızlı kılmakta, hem cildin daha diri olmasını sağlamakta, deri üzerindeki bu gerginlikse boyun çevresi başta olmak üzere pek çok bölgede kırışıklıkları önlemektedir.

Kırışıklık karşıtı cilt kremleri ve su desteği gibi bölgesel kan dolaşımını artırmak da yaşlanma karşıtı önlemler arasında önemli bir yere sahip. Bu nedenle boyun bölgesine 5 dakikalık masajlar yaparak gün içinde dolaşımı artırmalı, bu sayede yalnızca kırışıklıklar mücadele etmekle kalmayıp daha enerjik olmayı da sağlayabilirsiniz. Eğer masaj teknikleri bilmediğiniz için çekiniyorsanız yalnızca parmak uçlarınızla dairesel hareketler uygulamanın dahi hem kozmetik ürününüzün emilimini artırdığını hem de dolaşımı artırarak gençlik etkisi yarattığını bilmenizde fayda vardır. Yalnızca boyun bölgesinin ön ve yan kısımlarında yoğun damarlanma olduğundan fazla derinlere temas etmemeye özen göstermeniz gerekmektedir.

boyun kırışıklıkları

Boyun egzersizleri sayesinde yanlış duruşun ve masa başı işlerin boyun bölgesinde yarattığı deformasyonları minimuma indirebileceğini unutmayın. Kasları güçlendiren ve esneten bu rutin hareketleri gün içinde her yerde uygulayabilir, bu sayede yalnızca boyun kırışmaları için değil, boyun ağrıları için de rahatlatıcı bir etki yakalayabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız:

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim