Boyun Kırışıklıklarını Önlemenin Yolları

Yaşın ilerlemesiyle beliren en rahatsız edici cilt kusurlarından biri boyun kırışıklıklarıdır. Ancak estetik müdahalelere gerek kalmadan boyun kırışıklıkları için önlem almak mümkündür. Boyun kırışıklıklarını önleme yolları konusu yazımızın devamında..
Yorum Yap
3 dk okuma süresi
28 Ağustos 2018

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Yaşın ilerlemesiyle birlikte beliren kırışıklıklardan belki de en çok nasibini alan bölge boyun olmaktadır. Zamanla esnekliğini yitiren ve birtakım çevresel etmenlerle bir araya gelerek kırışıklıklarla dolan boyun bölgesi pek çok kişi için can sıkıcı bir sorun olabiliyor. Yaşımızı ele vermesinden korktuğumuzboyun kırışıklıkları için çözüm önerilerive önlem alma yolları hakkındaki detayları aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

boyun kırışıklıkları

Yaşın ilerlemesi demek özellikle kadınların daha çok rahatsız olduğu kırışıklık sorununun gündeme gelmesi demektir ve bu sorundan en çok etkilenen bölgelerin başında boyun bölgesi gelmektedir. Boyun çevresine gündelik yaşam aktiviteleri içerisinde gereken özeni göstermek ve cilt bakımını tıpkı yüz gibi özenli şekilde yapmak bu kırışıklıkları önlemek için önemlidir.

Boyun Kırışıklıkları Nasıl Önlenir?

Kırışıklıklar için düzenli olarak nemlendirici ürünler kullanılmalı, bu ürünlerin cilt elastikiyetini desteklemesiyle birlikte kırışıklıklar için oluşmadan önce önlem alınmalıdır.

Nemlendirici olarak aloe vera içeren ürünler tercih ederek nemlenme etkisini artırabilir ya da bitkisel yağlarla cilt esnekliğini destekleyebilirsiniz. Teknoloji ve tıp dünyasının paralel gelişimi kozmetik dünyasında büyük gelişmeler saglamis, kırışıklıklar için çözüm arayanlara pek çok çeşitte ürün sunulmaya başlamıştır. Siz de kendi cilt tipi ve bütçenize uygun ürünleri inceleyerek boyun kırışıklıkları için özellikle dolgunlaştırıcı madde içerikli kozmetik ürünleri içerisinden karar verebilirsiniz.

Cildi nemli tutmak için elbette kremler büyük bir fayda sağlıyor ancak cildin nem ihtiyacını gidermek için aynı desteği içeriden de sağlamak gerekiyor. Bu nedenlecilt gençleştirmeyönteminiz ve yaşınız ne olursa olsun mutlaka bol su tüketimine özen göstermek gerekiyor. Gün içinde en az 2 litre su içerek cildinizin ihtiyacı olan nemi sağlamanız mümkün olabiliyor.

boyun kırışıklıkları

Duş alırken ani sıcak ve soğuk şokları yaratmak hem metabolizmanızı daha hızlı kılmakta, hem cildin daha diri olmasını sağlamakta, deri üzerindeki bu gerginlikse boyun çevresi başta olmak üzere pek çok bölgede kırışıklıkları önlemektedir.

Kırışıklık karşıtı cilt kremleri ve su desteği gibi bölgesel kan dolaşımını artırmak da yaşlanma karşıtı önlemler arasında önemli bir yere sahip. Bu nedenle boyun bölgesine 5 dakikalık masajlar yaparak gün içinde dolaşımı artırmalı, bu sayede yalnızca kırışıklıklar mücadele etmekle kalmayıp daha enerjik olmayı da sağlayabilirsiniz. Eğer masaj teknikleri bilmediğiniz için çekiniyorsanız yalnızca parmak uçlarınızla dairesel hareketler uygulamanın dahi hem kozmetik ürününüzün emilimini artırdığını hem de dolaşımı artırarak gençlik etkisi yarattığını bilmenizde fayda vardır. Yalnızca boyun bölgesinin ön ve yan kısımlarında yoğun damarlanma olduğundan fazla derinlere temas etmemeye özen göstermeniz gerekmektedir.

boyun kırışıklıkları

Boyun egzersizlerisayesinde yanlış duruşun ve masa başı işlerin boyun bölgesinde yarattığı deformasyonları minimuma indirebileceğini unutmayın. Kasları güçlendiren ve esneten bu rutin hareketleri gün içinde her yerde uygulayabilir, bu sayede yalnızca boyun kırışmalarıiçin değil, boyun ağrıları için de rahatlatıcı bir etki yakalayabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız:


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com