Sağlık

Bitkisel Boyun Kırışıklığı Tedavisi: Boyun Kırışıklığı İçin Maske

Yaşın ilerlemesi, yalnızca sağlık durumumuzu değil görünümümüzü ve özellikle cildimizi derinden etkilemektedir. İlerleyen yaşlarda pek çok bölge zamanın olumsuz etkilerinden nasibini alsa da gerek cilt dokusundaki esnekliğin kaybedilmesi, gerek gün içindeki yanlış duruşlar nedeniyle boyun bölgesi olmaktadır. Farklı cerrahi ve estetik işlemler uygulanabilen bu bölgede doğal çözüm yöntemleriyle boyun bölgesi kırışıklıkları için çözüm bulmak mümkün olabilmektedir. Siz de boyun çevresindeki zamanın izleri için neler yapabileceğinizi aşağıda yer alan yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Bitkisel Boyun Kırışıklığı Tedavisi: Boyun Kırışıklığı İçin Maske

Boyun Kırışıklıkları Maskesi Nasıl Yapılır?

Boyun bölgesindeki kırışıklıklardan kurtulmak için cerrahi işlemlerin getirdiği hem maddi kayıplardan hem de külfetlerden uzak durmak isteyenlerin aklına doğal çözüm seçenekleri gelmektedir. Ev yapımı kırışıklık maskesi hazırlamaksa cildiniz için sandığınızdan da faydalı olabilmektedir.

Bu maskelerin tamamen evde bulunabilen doğal ürünlerden oluşması ve her bir ürünün bir nedenden dolayı karışıma özellikle dahil olması boyun kırışıklıklarını önlemenin yolları arasında kendi ürününüzü yapmanın en büyük avantajı olacaktır. Farklı tarifleri keşfetmeye devam etmekteyiz…

Boyun Kırışıklıklarına Muz Maskesi

Sağlıklı beslenme kurallarını gözetenlerin favorilerinden olan muz, cildin kendi gergin görüntüsünü koruması için oldukça etkili bir besindir. Bu nedenle boyun çevresinde dilediğimiz görüntüyü yakalamak için hazırlayacağımız muz maskesi için takip etmemiz gereken adımlar şu şekilde:

  • 1 adet olgunlaşmış orta boy muzu bir kabın içerisinde ezerek püre haline getirin.
  • Muz püresine 1 tatlı kaşığı gül suyu ilave edin.
  • Bu malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra maskeniz hazır olacaktır.

Gül Suyunun Cilt için Yararları: Cilt Temizliği için Gül Suyu Kullanımı yazımızla birlikte gül suyunun cildiniz için diğer kullanım amaçlarını öğrenebilirsiniz.

Bitkisel Boyun Kırışıklığı Tedavisi: Boyun Kırışıklığı İçin Maske

Boyun Kırışıklıklarına Bal Maskesi

Yalnızca var olan kırışıkların geçmesine yardımcı olmakla kalmayıp yeni kırışıklıkların da oluşumunun önüne geçen bal maskesi tarifi için şu adımları izleyebilirsiniz:

1 çorba kaşığı kadar gliserini alıp kaşık yardımıyla iyice ezerken içerisine 1 çorba kaşığı da bal ilave edin. Bu malzemeleri birbirine yedirene kadar ezmek maskeyi tamamlamak için yeterli olacaktır.

Boyun Kırışıklıkları Maskeleri Nasıl Kullanılır?

Maskeleri bir defaya mahsus kullanmak ne yazık ki herhangi bir etki göstermemektedir. Etkilerini görmek istediğiniz karışımları, özellikle doğal ürünler daha geç etki ettiğinden bu maskeleri, mutlaka düzenli kullanmayı bir alışkanlık haline getirmelisiniz.

Bitkisel Boyun Kırışıklığı Tedavisi: Boyun Kırışıklığı İçin Maske

Boyun kırışıklıkları için maske hazırladıktan sonra uygulamanın kendisine de özen göstermeli, uygulama esnasında masaj yapar hareketler kullanmalı ve maskenin en az yarım saat boyunca ciltte beklemesine özen göstermelisiniz. Özellikle gliserin içerikli maske tarifinin tüm gece ciltte kalması daha sağlıklı olmakla birlikte bu sayede güne daha iyi bir başlangıç yapabilirsiniz. Durulama için bol ve ılık su kullanmayı ihmal etmeyiniz.

Maske tariflerini uygulama sıklığına gelecek olursak haftada en az bir defaya mahsus uygulama yapmanız gerekmektedir. Her iki maskeyi birer defa uygulamak oldukça etkili sonuçlar verecektir. Ancak bu konuda düzenin uygulama kalitesi kadar önemli olduğunu tekrar hatırlatmakta fayda vardır.

En iyi sonuçları almak adına spor, uyku ve beslenme düzenine ve zararlı alışkanlıklardan uzak durmaya çalışmakta fayda vardır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu