Kadın

Boyalı Saçlar için Evde Bakım Yapmak İsteyenlere Etkili Maskeler

Boyayarak renklendirdiğimiz ve içimizdeki yenilikleri dışarı yansıtmamıza aracı olarak gördüğümüz saçlarımız ne yazık ki boya işlemi sonrasında ciddi bir hasar yaşar ve hassasiyeti gereği kendine özel bir bakım süreci gerektirir. Buna ek olarak şekillendirici ürünler ya da ısıtıcılı şekillendiriciler nedeniyle saçlarda hem gövde hem de kökler ciddi hasar almakta, doğru bakımı yapmak iyiden iyiye önem kazanmaktadır. Siz de boyalı saçlar için evde bakım yapmak istiyorsanız aradığınız tarifleri ve önerileri yazımızda bulacaksınız.

Boyalı Saçlara Özel Maske Tarifleri

Boyanan saçların sertleşen ve kırılgan bir hal alan yapısını onarmak için evde bulunan doğal malzemelerden destek alarak nem ve onarıcı maddelerden faydalanmasını sağlamak oldukça etkili sonuçlar verecektir. Boyalı saçlar için maske tarifleri arasından kendiniz için en uygun olanı dilediğiniz gibi seçmeniz mümkündür.

Saçları Yumuşatmak için Maske

1 adet yumurtanın sarısını alıp 1 tatlı kaşığı badem yağı ile blendır içerisinde karıştırdıktan sonra saç yüzeyine homojen şekilde uyguladıktan sonra 1 saat bu şekilde bekleyin. Saçlarınızı uygun şampuan ile yıkadıktan sonra göreceğiniz farkı artırmak için maskeyi düzenli uygulamaya özen gösterin.

Saçların sertleşmesine yol açan ısıtıcı etkili şekillendiriciler yerine doğal saç düzleştirme yöntemleri ile onları korurken dilediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

Saçları Canlandırmak için Maske

Cam bir kap içerisinde 1 adet B vitamini kapsülünü, 1 yemek kaşığı elma sirkesi ve 1 yemek kaşığı fındık yağını karıştırdıktan sonra 20 dakika bekletmek üzere saçlarınıza uygulayın. Şampuan ile durulamanın ardından saçlarınızdaki donuk ve mat görünümün kaybolduğunu görebilirsiniz.

Saçları Onarmak için Maske

Aşırı işlem görmüş saçlar için maske hazırlarken onarma özellikli doğal yağları kullanabilirsiniz. Bu konuda ideal birer ürün olan jojoba ve biberiye yağından 2’şer yemek kaşığı alıp bir kapta karıştırın. Saçlarınızı yarım saat bekledikten sonra yıkayın ve onarmanın tamamlanması için işlemi haftada bir tekrarlamayı ihmal etmeyin.

Boyalı Saçlara Özel Bakım Önerileri

Boyalı saçlar için doğal maske tarifleri deneyebilir ancak elde ettiğiniz sonuçları ancak doğru bakım önerilerine dikkat ederek kalıcı hale getirebilirsiniz. Saçlarınızı korumak için;

  1. Yıpranan bölgeler başta olmak üzere saçları aşırı taramaktan kaçınmalı, tararken de plastik yerine ahşap fırçaları tercih etmeye özen göstermeli,
  2. Saçlarınızı yıkarken ya da bakımını yaparken kaliteli markalara güvenmeli, bilmediğiniz ürünleri denerken saçlarınızı yıpratabileceğinizi unutmamalı,
  3. Saçlarınızı fazla sıkı toplamamaya özen göstermeli, mümkün olduğunca açık bırakmalısınız.

Boya etkisiyle kırılan saçlarınız için Saçları Kestirmeden Saç Kırıklarından Kurtulmanın Yolları yazımıza göz atmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu