Cildi Gençleştiren Doğal Botoks Etkili Maske Uygulaması

NAVİGASYONDoğal Botoks Maskesi Nedir?Doğal Botoks Maskesi Nasıl Hazırlanır?Doğal Botoks Maskesi Nasıl Kullanılır? Cildin daha gergin, genç ve diri görünmesi adına hem erkek hem de kadınlardan en çok rağbet gören güzellik ve estetik uygulamalarının başında gelen botoks, klinik ortamda yapılabileceği gibi aynı etkiyi evde de sağlamak mümkün olabiliyor. Botoks etkili maske hazırlamak için evinizin konforlu ortamında bulunmanız ve […]

11.10.2018 - 9:05
11.10.2018 - 1:38
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

Cildin daha gergin, genç ve diri görünmesi adına hem erkek hem de kadınlardan en çok rağbet gören güzellik ve estetik uygulamalarının başında gelen botoks, klinik ortamda yapılabileceği gibi aynı etkiyi evde de sağlamak mümkün olabiliyor.Botoks etkili maskehazırlamak için evinizin konforlu ortamında bulunmanız ve tamamen doğal malzemeler kullanacak olmanız büyük bir avantaj yaratıyor. Botoks maskesi hakkındaki detayları aşağıda yer alan yazımızdan öğrenebilirsiniz.

botoks maskesi

Doğal Botoks Maskesi Nedir?

Kliniklerde uygulanan bir yöntem botoksu, evinizde de elde edebilmeniz için düşünülmüş olan ve içeriğinde yalnızca doğal bitkisel maddeler bulunandoğal botoks maddesi, bir ay düzenli kullanım halinde etkileri gözle görülür bir hal alan karışımlardandır.

Etkileri görebilmek adına doğru malzemeler kullanmanın ve düzenli uygulamanın her doğal maskede olduğu gibi, bu maskede de önemi büyüktür.

Yüzün yanı sıra boyun bölgesinde de kırışıklık sorununa çözüm arıyorsanızBitkisel Boyun Kırışıklığı Tedavisi: Boyun Kırışıklığı İçin Maske yazımız faydalı olacaktır.

Doğal Botoks Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Bildiğimiz botoks uygulaması ile kıyaslandığında oldukça düşük maliyetli ve pratik bulacağınızdoğal botoks maskesi hazırlanışıiçin herhangi bir yan etki bulunmadığından içiniz rahat olabilir. Karışım için kullanacağımız malzemeler:

  • 1 tk limon suyu
  • 1 tk süt
  • 1 tk bal
  • 1 yumurta sarısı
  • 1 tutam tuz

şeklindedir.

Tüm malzemeleri pürüzsüz bir doku elde edip birbiriyle harmanlanana kadar iyice karıştırın. Maskenin birkaç dakika dinlenmesini bekledikten sonra dairesel hareketler uygulayarak cilde sürün. İlk katmanın kurumasının ardından kısa bir süre bekleyin ve aynı şekilde ikinci katmanı uygulayın tekrar kuruma için bekleyin.

botoks maskesi

Her iki katın kurumasının ardından cildi bol ılık suyla temizleyin sonrasında cildinizdeki gerginliği fark edin.

Ek olarak kırışıklıkları yok eden kefir maskesi tarifi gibi doğal maske denemeleriyle daha etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

Doğal Botoks Maskesi Nasıl Kullanılır?

  1. Karışımı yüzünüze uygularken dairesel masaj hareketleri ile işleme devam etmeyi unutmayın. Çünkü bu sayede ciltteki kan dolaşımı artacak ve maskenin etkileri daha belirgin bir hal alacaktır.
  2. Maskeyi iki kat uygulamak gerilme etkisini artırarak kırışıkların daha iyi kaybolmasına yol açacağından ilk katın tamamen kurumasını bekledikten sonra ikinci kata geçmeniz önemlidir.
  3. Maskenin etkilerini görmek adına minimum 1 ay uygulama gerekmekte ancak maskenin haftada maksimum 1 kere uygulanması uygun görülmektedir.
  4. Herhangi bir yan etkisi bulunmayan maskenin içerisinde limon ve tuz gibi asit etkisi yaratabilecek malzemeler bulunduğundan cildi hassas olanların küçük bir alanda uygulama yaptıktan sonra herhangi bir reaksiyon görülmezse tüm yüze uygulama yapmaya devam etmesi önerilir.
  5. Ciltte çizik, yanık ya da açık yara mevcutsa maskeyi uygulamaktan kaçınmalı ya da bu bölgeleri bir yara bandıyla kapatıp çevresinden uygulama yapmalısınız.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim