Haber

Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir? Boğaz Ağrısı İçin Evde Yapılacak Mucizevi Tedaviler

Boğaz ağrısına ne iyi gelir hakkında hem medikal hem de doğal olarak uygulanan bir çok tedavi yöntemi geliştirilmiştir. Boğaz ağrısı aynı zamanda, farenjit olarak da adlandırılmaktadır. Genellikle kış ayında sıkça karşılan bir durum olmakla birlikte, kişiler yoğun ağrı nedeniyle yutkunmada zorlanma yaşarlar. Boğaz ağrısının meydana gelmesinin nedeni, enfeksiyonların bademcik bölgesine yerleşmesi ve bademciğin şişmesidir. Peki boğaz ağrısına ne iyi gelir? Boğaz ağrısı için evde yapılacak mucizevi tedaviler nelerdir? Boğaz ağrısı hakkında tüm ayrıntıları bu sayfamızda bulabilirsiniz.

Boğaz Ağrısı Nedir?

Enfeksiyon kaynaklı ya da kuru havanın neden olduğu, boğazda oluşan iltihaplanmalar, boğaz ağrısına neden olur. Hastaların çoğu, boğaz ağrısına ne iyi gelir yutkunamıyorum şikayetiyle doktora giderler. Bu durum her ne kadar kişiyi rahatsız etse de, medikal ve doğal olan ek tedavi yöntemleriyle 3-7 gün arası iyileşme göstermektedir. Ancak iyileşme süreci, kişinin bağışıklık sistemine bağlı olarak da değişkenlik göstermektedir. Hastalığa yakalanma nedeni ve hastalıkların tedavi süresi, ilk olarak immun sisteme bağlıdır. Boğaz ağrısı sonucunda, kişinin ses tellerinde de enfeksiyon meydana gelebilir. Bu durum tıpta, Larenjit olarak adlandırılır.

Boğaz Ağrısı İçin Evde Neler Yapılabilir?

Boğaz ağrısını geçiren bitkisel tedavilerin yanına ek olarak, boğaz ağrısına ne iyi gelir  evde diye araştırıldığında elbette uygulanması gereken başka yöntemler bulunmaktadır. Bu sayede, vücut daha çabuk kendini toparlar. Bunlar;

  • Boğaz ağrısı yaşayan kişiler, çok fazla sıvı tüketmek istemezler. Ancak bu süreçte bol sıvı alımı, iltihabın iyileşmesini hızlandırır.
  • Çok fazla konuşup ses tellerini yormamak, daha hızlı iyileşme sağlar.
  • Tavuk çorbası tüketimi, boğazı yumuşatmak adına yapılan en temel uygulamadır. Bu sayede vücuda sıvı alımı da sağlanır. Ayrıca, çorbanın içerisine, doğal antibiyotik olan sarımsak eklenebilir.
  • Boğazın yumuşaması ve ses tellerinin iyileşmesi için bal,pekmez ve tereyağı tüketilmesi.
  • Bu süreçte, soğuk ve gazlı içecekler kesinlikle tüketilmemelidir. Onun yerine ılık ya da oda sıcaklığında sıvılar tercih edilmelidir.
  • Alkol ve sigara tüketimi, boğaz iltihabını şiddetlendirir bu yüzden kesinlikle tüketilmemelidir.
[su_accordion][su_spoiler title=”KAYNAKLAR” open=”no” style=”default” icon=”plus” anchor=”Kaynaklar” class=””]
  • www.medicalpark.com.tr
  • www.biosermedikal.com[/su_spoiler] [/su_accordion]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu