Bodrum Belediye Başkanı’ndan pahalılık şikayetlerine yanıt: Belediye plajları ücretsiz

Bodrum Belediye Başkanı Aras, "200-400 liraya denize giriliyor" demenin, ilçeye yapılan büyük bir haksızlık olduğunu ifade ederek "Belediye plajları tamamen ücretsiz. Kimse bu pahalılık haberlerinden etkilenmesin." dedi. İlçedeki fahiş fiyat şikayet ve iddialarıyla ilgili genel bir açıklama yapan Aras, Muğla'nın gözde turizm merkezi Bodrum'un genelinin fazlasıyla pahalı olduğuna dair sosyal medyada insanların yaptığı paylaşımlar ve şikayetlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

14.08.2019 - 10:05
14.08.2019 - 13:30
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Aras, söz konusu Bodrum fiyatlarıyla alakalı olarak yaptığı açıklamada, ilçede her bütçeye, her beğeniye uygun bir restoran, plaj, konaklama tesisi ya da eğlence mekanı olduğunu vurguladı. Ardından konuşmasına devam eden Aras, “Bodrum’dan fiyat paylaşımlarıyla insanların aklında soru işareti oluşturmaya çalışan bir kesim var. Aynı şekilde pahalılık haberleriyle gündeme gelmeye devam ediyoruz. Oysa Bodrum’da yaz kış binlerce memur, işçi, köylü yaşıyor” ifadelerini kullandı.

Çok ekstrem bir mekan ya da tesisteki bazı hizmetlerin normal olarak kendi standardıyla orantılı bir şekilde bedeli olduğunu vurgulayan Aras, bu durumun ilçe geneli yayılmaması gerektiğine dikkat çekti.

“Belediye plajları ücretsiz”

“Bodrum plajlarında 200-400 liraya denize giriliyor” demenin, Bodrum’a yapılan bir haksızlık olduğunu belirten Aras, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Birçok işletme giriş ücreti almaz. Bunun da ötesinde belediye plajları tamamen ücretsiz. Duşu, tuvaleti, kabini olan plajlarda dilediğiniz gibi gününüzü geçirebilirsiniz. Ekstrem pahalı fiyatlar sunan işletmelere de uyarılarımızı her zaman yapıyoruz. Dolayısıyla hiç kimse Bodrum’a gelmekten çekinmesin. Bu pahalılık haberlerinden etkilenmesin. Gönül rahatlığıyla tatilinizi Bodrum’da yapabilirsiniz.”

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim