Böbrekleri Temizlemek İçin Doğal Tedavi Yöntemleri

NAVİGASYONBöbreklerde RahatsızlıklarIsırgan OtuMaydanozLimon suyuHatmi ÇiçeğiKereviz Suyu Böbreklerimiz, vücudumuzda yalnızca boşaltım için değil, aynı zamanda hormonlar ve kan değerleri üzerinde oynadığı rolle büyük bir öneme sahip. Ancak ne yazık ki değerini unuttuğumuz ve yeterince iyi bakmadığımız böbreklerimizde ilerleyen yıllarda iltihaplanma, tıkanıklık gibi sorunlar yaygın bir hal alabiliyor. Siz de bol su içmenin yanında böbrek temizlemek için […]

23.07.2018 - 23:59
24.07.2018 - 17:26
Yorum Yap
3 dk okuma süresi

Böbreklerimiz, vücudumuzda yalnızca boşaltım için değil, aynı zamanda hormonlar ve kan değerleri üzerinde oynadığı rolle büyük bir öneme sahip. Ancak ne yazık ki değerini unuttuğumuz ve yeterince iyi bakmadığımız böbreklerimizde ilerleyen yıllarda iltihaplanma, tıkanıklık gibi sorunlar yaygın bir hal alabiliyor. Siz de bol su içmenin yanında böbrek temizlemek için hangi doğal yöntemleri uygulayabileceğinizi aşağıdaki yazımızdan öğrenebilirsiniz.

böbrek temizlemek

Böbrekleri Temizleyen Doğal Yöntemler

Böbreklerde Rahatsızlıklar

Böbrek taşı, uzmanlara göre gün geçtikçe sayısı artan ve hali hazırda oldukça yaygın görülen bir rahatsızlıktır. Bu durum kişilerin daha da kötü bir almakta olan yaşam koşullarından ve hayat düzeninden ileri gelmektedir.

Gün içinde yeterince su içmeye özen göstermemenin yanı sıra sık sık tükettiğimiz yapay tatlandırıcılar birçok hazır gıdanın içerisinde yoğun olarak bulunmakta ve bu durum böbrek sağlığını derinden etkilemektedir.

Bu nedenlerden dolayı zamanla kristaller ve taşlar oluşturan böbreklerde ağrı, sancı, kanamalı idrar gibi şikayetler yaşanabilir. Bu gibi durumlarla karşı karşıya kalmamak adına böbrek temizleyen doğal yöntemler hakkında bilgi edinmekte fayda vardır.

Isırgan Otu

Toksik maddeleri uzaklaştırmaya yarayan ve oldukça etkili bir bitki olan ısırgan otu çayı, kanı temizler ve böylece böbreklerdeki süzülme işlemine yardım eder. Sabah ve öğleden sonra olmak üzere gün içinde 2 defa tüketebileceğiniz ve böylece böbrek iltihaplanması sorununu önlemenize yardımcı olan bu çayı hazırlamak için 2 bardak su ve 1 yemek kaşığını ısırgan otunu birlikte demlemeniz yeterlidir.

Isırgan, toksinleri temizlemek ve böbrekleri korumak için kullanılan bir tıbbi bitkidir. Kanı temizlemek ve böbreklerde biriken toksinleri azaltmak için günde iki kez bu çayı içmenizi öneririz.

Maydanoz

böbrek temizlemek

Böbrekleri Temizleyen Doğal Yöntemler

Maydanozu yemeklerde tüketmenin yanı sıra çay olarak tüketmek de böbrek sağlığı açısından oldukça faydalı olacaktır. Maydanoz suyu tüketmenin faydaları böbrekleri rahatlatmakla ve temizlemekle kalmayıp ödem sorunu olanlar için de kesin çözüm sunacaktır. 1 avuç maydanozu 1 litre su içinde kaynatarak süzmek ve içerisine 1 yemek kaşığı bal eklemek bu kürü hazırlamak için yeterlidir.

Limon suyu

Böbrek taşlarını doğal yollardan yok etmek için düzenli olarak limon suyu tüketmek faydalıdır. 2 yemek kaşığı doğal zeytinyağı, 2 bardak su, 4 yemek kaşığı zeytinyağı  ve 1 yemek kaşığı elma sirkesini bir kase içinde karıştırıp içmek, böbrek taşının yarattığı ağrıyı dindirmeye ve taşları eritmeye yardımcı olmaktadır.

böbrek temizlemek

Böbrekleri Temizleyen Doğal Yöntemler

Hatmi Çiçeği

Diüretik yani idrara çıkmayı tetikleyici özelliği bulunan hatmi çiçeği, çay olarak tüketildiği takdirde böbrekleri oldukça rahatlatan şifalı bitkilerdendir. Vücutta zamanla biriken toksik maddeleri uzaklaştırmak için bu çiçeğin kökü ve yapraklarını birlikte 2 su bardağı su içerisinde demleyerek tüketebilirsiniz. Etkili sonuçlar görmek için bir hafta boyunca bu kürü günde iki defa içmenizde fayda vardır.

Kereviz Suyu

Yine bitkisel çaylar gibi sık idrara çıkmayı tetikleyen bir diğer yöntem de kerevizin suyunu içmektir. Böbrek sağlığı için kendisini de tüketmek oldukça faydalı olan kerevizin suyu konsantre içeriğiyle böbrek enfeksiyonlarına çözüm getirecektir.

Bu yöntem için 3 yemek kaşığı kerevizi doğrayıp blendırda ezdikten sonra 1 bardak su ile tekrar ezmek ve bu karışımı süzmek gereklidir. Ilık tüketilmesi gereken bu su, en az bir ay boyunca kullanıldığı takdirde etkilerini gösterecektir.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim