Black Friday Türkiye’de Tam Anlamıyla Başarılı Olamadı

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
26 Kasım 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere dünya çapında gerçekleştirilen Black Friday, ülkemizde de yoğun bir şekilde kutlanıldı. Bilindiği üzere Black Friday gününde alışveriş çılgınlığı oluşturulmakta ve markalar çeşitli indirimler yapmaktadır. Ülkemizde de başlatılan Black Friday etkinliği, özellikle sitelerin kapanması ya da çökmesi sonrasında tam anlamıyla başarılı olamadı.

Bilindiği üzere Black Friday’in gelmesiyle birlikte dünya çapında %80’e varan indirimler yapılmıştı. Ülkemizde de başta Hepsiburada, Gittigidiyor gibi markalar olmak üzere birçok firma ve şirket Cuma gününe özel indirimler yapmıştı.

Siteler Çöktü

Ülkemizde ise vatandaşların teknolojik ürünler başta olmak üzere giyim, aksesuar üzerine ürün satın almak için sitelere giriş yaptığını ancak hayal kırıklığına uğradığını belirtti. Bilindiği üzere Black Friday’in gelmesiyle birlikte binlerce insan Hepsiburada gibi sitelere yoğunluk göstermiş ve sistemler daha fazla dayanamayarak çökmüştü.

Yaşanan olaylar sonrasında Yerli Black Friday’ın amacına ulaşamadığı belirtildi. Özellikle müşterilerin indirimli fiyatlara erişememesi, beraberinde sorunlara da yol açtı. Her ne kadar binlerce satış yapılmış olsa da özellikle alışveriş hacminin çok daha yüksek olduğu ancak çökme gibi sorunlar sonrasında bu durumun zor bir hal aldığı açıklandı.

Yılda sadece bir kez kutlanılan Black Friday gününde ise dünya çapında birbirinden farklı indirimler, kampanyalar ve avantajlı teklifler düzenlendi. Black Friday kampanyasına ise dünya çapında Amazon, Aliexpress gibi siteler de katılmayı ihmal etmedi.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com