Black Friday Türkiye’de Tam Anlamıyla Başarılı Olamadı

Dünya çapındaki alışveriş festivali, ülkemizde tam anlamıyla başarılı olamadı.

26.11.2017 - 16:36
26.11.2017 - 16:36
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere dünya çapında gerçekleştirilen Black Friday, ülkemizde de yoğun bir şekilde kutlanıldı. Bilindiği üzere Black Friday gününde alışveriş çılgınlığı oluşturulmakta ve markalar çeşitli indirimler yapmaktadır. Ülkemizde de başlatılan Black Friday etkinliği, özellikle sitelerin kapanması ya da çökmesi sonrasında tam anlamıyla başarılı olamadı.

Bilindiği üzere Black Friday’in gelmesiyle birlikte dünya çapında %80’e varan indirimler yapılmıştı. Ülkemizde de başta Hepsiburada, Gittigidiyor gibi markalar olmak üzere birçok firma ve şirket Cuma gününe özel indirimler yapmıştı.

Siteler Çöktü

Ülkemizde ise vatandaşların teknolojik ürünler başta olmak üzere giyim, aksesuar üzerine ürün satın almak için sitelere giriş yaptığını ancak hayal kırıklığına uğradığını belirtti. Bilindiği üzere Black Friday’in gelmesiyle birlikte binlerce insan Hepsiburada gibi sitelere yoğunluk göstermiş ve sistemler daha fazla dayanamayarak çökmüştü.

Yaşanan olaylar sonrasında Yerli Black Friday’ın amacına ulaşamadığı belirtildi. Özellikle müşterilerin indirimli fiyatlara erişememesi, beraberinde sorunlara da yol açtı. Her ne kadar binlerce satış yapılmış olsa da özellikle alışveriş hacminin çok daha yüksek olduğu ancak çökme gibi sorunlar sonrasında bu durumun zor bir hal aldığı açıklandı.

Yılda sadece bir kez kutlanılan Black Friday gününde ise dünya çapında birbirinden farklı indirimler, kampanyalar ve avantajlı teklifler düzenlendi. Black Friday kampanyasına ise dünya çapında Amazon, Aliexpress gibi siteler de katılmayı ihmal etmedi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim