Bitkisel Çayların Fazlası Zarar

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
27 Kasım 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Özellikle kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte vatandaşlar tarafından bitki çayları konusunda araştırmalar devam ediyor. Bilindiği üzere başta ıhlamur olmak üzere çeşitli bitki çayları özellikle kış hastalıklarından korunmaya yardımcı oluyor. Ancak bitkisel çayların fazla tüketilmesi halinde çeşitli problemlerin de ortaya çıkacağı belirtildi.

Kış aylarının en çok yaşanılan hastalıklarından birisi hiç şüphesiz soğuk algınlığı ve grip şeklindedir. Grip ile savaşmanın yolu ise antioksidan etkilere sahip bitki çaylarını içmek şeklinde tanımlanabilir. Uzman doktorlar tarafından yapılan incelemelerde ise bitki çaylarının aşırıya kaçmadan tüketilmesi gerektiği belirtildi.

Karaciğer ve Böbrekleri Olumsuz Etkiliyor

Konu ile ilgili açıklama yapan uzman doktorlar ise günde 3 bardaktan fazla bitkisel çayın vücutta ters etki ettiğini ve başta karaciğer ile böbrekler olmak üzere olumsuz etki gösterdiğini belirtti. Bilindiği üzere bitki çayları başta A, E ve C vitaminlerine sahip olmakta, bunun yanı sıra bakteriler ve virüsler ile savaşma gücüne de sahiptir. Ancak fazla tüketim yapılması halinde böbreklerde toksik etkisini göstermeye başladığı ve bu durumun da hastalıklara yol açacağı belirtildi.

Kış aylarında ise genellikle her besin grubundan dengeli bir şekilde beslenilmesi gerektiği belirtiliyor. Başta C vitamine sahip olan portakal, mandalinanın yanı sıra günlük belli miktarda bitki çaylarının tüketilmesi halinde vücudun diri olacağı açıklandı. Ayrıca bireylerin yaz aylarında içtiği suyu mutlaka azaltmaması gerektiği ve kış aylarında da vücudun su ihtiyacının karşılanması gerektiği belirtiliyor.

 


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com