Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Bitcoin’in Fiyatı 15.000 Dolar Olabilir Mi?

Son Güncelleme:
 Bitcoin’in Fiyatı 15.000 Dolar Olabilir Mi?

Bitcoin’in son bir ayda değerini %40 artırması sebebiyle birçok yatırımcı Bitcoin’in yeni fiyatı ne olacak sorusuna cevap arıyor. Bitcoin’in fiyatının ne kadar olacağı sorusuna cevap vermeden önce fiyatların bu kadar hızlı şekilde neden arttığını incelemek gerekiyor. Bitcoin’in fiyatının artmasının temel sebebi, kripto paralara olan yoğun ilgideki artış. Artan taleple birlikte fiyatlar artıyor ve yaşanan yoğun talebinde bazı sebepleri de var.

ARTIŞ DAHA SAĞLAM TEMELLERE DAYANIYOR

Kripto paralar manipülasyona açık varlıklar ve 2017 yılında olduğu gibi bu yılda varlıkların fiyatları olması gerekenin çok üzerinde. Aralık 2017 tarihinde Bitcoin fiyatları 20.000 dolara çıkmış ve bu fiyat çok kısa sürede 6000 dolara kadar düşmüştü. Bitcoin balinaları yani portföyünde binlerce Bitcoin bulunan yatırımcılar bu tarz fiyat artışlarıyla birçok yatırımcıyı pazara çekerek en üst seviyeden yaptıkları satışlarla pazara sonradan giren kullanıcıların zarar etmelerine sebep oluyor.

Şuanda Bitcoin’de bir alım fırsatı olduğunu söylemek zor. Kripto para pazarında boğaların fiyatları şişirdiği ve en yüksek fiyatın ne olacağı noktasında birçok soru işareti bulunuyor. Bazı uzmanlar fiyatların 20.000 doları geçeceğini düşünse de bu fikirde pazardaki manipülatör uzmanlardan geliyor.

Bitcoin’de yaşanan fiyat artışıyla birlikte birçok altcoinde de büyük fiyat artışları yaşanıyor. Fiyatını en çok artıran ikinci kripto para ise Ethereum. Uzmanlar boğa koşusunun Ethereum ile birlikte başlayacağını düşünse de koşuyu başlatan Bitcoin oldu.

2017 yılındaki artışın temel sebebi bireysel yatırımcılardı. Bu artışın arkasında ise kurumsal yatırımcılar var. Bu sebeple artış çok daha sağlam bir zemine dayanıyor. Hash rate oranları da tarihin en yüksek seviyesinde ve bu durumda dışarıdan yapılacak olan müdahaleleri zorlaştırıyor. Facebook ve JPMorgan Chase gibi kurumlarında kripto para alanına girmesi pazarda taşıyıcı bir etki yaptı.

Şuanda fiyatların hangi seviyeye çıkabileceğini kestirmek çok zor fakat Bitcoin’in 15.000 dolar olmasının ihtimali çok yüksek. Borsa üzerinden yatırım yapan kişilerin Stop/Loss limitlerini iyi ayarlaması gerekiyor.


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Mehmetçik Vakfı vekaleten kurbanlık bağışı 2020 fiyatı ne kadar?
9 07 2020 - 15:46
9 Temmuz evde bakım maaşı yatan iller! Zamlı evde bakım parası ne zaman yatırılacak?
9 07 2020 - 09:07
Migros kurbanlık dana fiyatları 2020! Migros koli kurban satışı yapacak mı?
8 07 2020 - 12:25
Kurban bayramında 500 lira bayram harçlığı verilecek mi? Kurban Bayramı harçlığı başvuru formu
8 07 2020 - 12:05
Evde bakım parası ne kadar oldu 2020? Evde bakım maaşı kaç TL?
7 07 2020 - 11:40
BİM kurbanlık fiyatları 2020! BİM büyükbaş kurbanlık hisse fiyatları kaç TL oldu?
7 07 2020 - 10:13
Yorum Yap