Bitcoin Rekor Kırdı

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
28 Kasım 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Çıktığı günden itibaren dünya gündemini meşgul eden ve bazı ülkelerde ödeme sistemi olarak kabul edilirken, bazı ülkelerde de reddedilen Bitcoin, her geçen gün artış göstermeye devam ediyor. Bilindiği üzere Bitcoin belli bir süredir düşük miktarlarda seyretmesine rağmen 2017 yılının gelmesiyle birlikte artışa geçmişti. Bir süre önce 5.000’e dayanan Bitcoin için rekor fiyata ulaştığı söylense de Bitcoin’in fiyatı artmaya devam etti ve son olarak 10 bin dolara yaklaştı.

Borsalardan alınan bilgilere ve yapılan incelemelere göre Bitcoin’in 9700 dolardan işlem gördüğü belirtildi. Bu rakamlar ise dünya çapında Bitcoin’in ilk kez ulaştığı rakam ücret olarak gösteriliyor.

Dünya Çapında Kullanılmaya Devam Ediliyor

Öte yandan Bitcoin’in dünya çapında yaygınlaşma süreci devam ediyor. Bilindiği üzere bazı ülkelerde Bitcoin bankaları, ATM’leri kullanılmıştı. Bunun yanı sıra firmalar, e-Ticaret siteleri ve markalar da ödemelerini BTC aracılığıyla kabul etmeye başladı. Son dönemde yoğun bir şekilde ilgi gören ve fiyatının artmasıyla birlikte de yatırımcılarını güldürmeyi başaran Bitcoin’in daha da aktif bir şekilde yayılması bekleniyor.

Her ne kadar ülkemizde hak ettiği değeri görmeyen ve yoğun bir şekilde kullanılmayan Bitcoin, bazı markalar ve siteler tarafından da ödeme sistemi olarak kabul ediliyor. Bilindiği üzere ülkemizde kontrol edilemeyen paralar konusunda çeşitli yaptırımlar uygulanmaktaydı.

 


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com