Bitcoin Rekor Kırdı

Sanal para olarak da gösterilen Bitcoin, 10 bin dolara yaklaştı.

28.11.2017 - 6:07
28.11.2017 - 6:07
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Çıktığı günden itibaren dünya gündemini meşgul eden ve bazı ülkelerde ödeme sistemi olarak kabul edilirken, bazı ülkelerde de reddedilen Bitcoin, her geçen gün artış göstermeye devam ediyor. Bilindiği üzere Bitcoin belli bir süredir düşük miktarlarda seyretmesine rağmen 2017 yılının gelmesiyle birlikte artışa geçmişti. Bir süre önce 5.000’e dayanan Bitcoin için rekor fiyata ulaştığı söylense de Bitcoin’in fiyatı artmaya devam etti ve son olarak 10 bin dolara yaklaştı.

Borsalardan alınan bilgilere ve yapılan incelemelere göre Bitcoin’in 9700 dolardan işlem gördüğü belirtildi. Bu rakamlar ise dünya çapında Bitcoin’in ilk kez ulaştığı rakam ücret olarak gösteriliyor.

Dünya Çapında Kullanılmaya Devam Ediliyor

Öte yandan Bitcoin’in dünya çapında yaygınlaşma süreci devam ediyor. Bilindiği üzere bazı ülkelerde Bitcoin bankaları, ATM’leri kullanılmıştı. Bunun yanı sıra firmalar, e-Ticaret siteleri ve markalar da ödemelerini BTC aracılığıyla kabul etmeye başladı. Son dönemde yoğun bir şekilde ilgi gören ve fiyatının artmasıyla birlikte de yatırımcılarını güldürmeyi başaran Bitcoin’in daha da aktif bir şekilde yayılması bekleniyor.

Her ne kadar ülkemizde hak ettiği değeri görmeyen ve yoğun bir şekilde kullanılmayan Bitcoin, bazı markalar ve siteler tarafından da ödeme sistemi olarak kabul ediliyor. Bilindiği üzere ülkemizde kontrol edilemeyen paralar konusunda çeşitli yaptırımlar uygulanmaktaydı.

 

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim