Bitcoin Artışına Devam Ediyor

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
17 Kasım 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Sanal para birimi olmasına rağmen dünya çapında işlem gören ve en iyi coinler arasında yer alan Bitcoin, hiç şüphesiz kimini zengin ederken, kimileri için de pişmanlık olmuştur. Bilindiği üzere Bitcoin 2013 yılında çıkışını sağlamış ve o günden beridir sürekli olarak artışa geçmiştir. Madencilik adı verilen mining işlemi sayesinde bilgisayarların CPU ve GPU güçleri kullanılarak kazılan ve karşılığında elde edilen BTC, hem dünya çapında kabul edilmeye devam ediliyor hem de her geçen gün değerini arttırıyor. Özellikle 2017 yılında ciddi bir artış gören Bitcoin, ilk olarak 2.000 Dolar sınırını geçmiş, daha sonra artışına devam ederek bu tutarları 4.000, 5.000, 6.000 seviyelerine çıkarmıştır. Bir ara 7.500 doları görerek rekor kıran Bitcoin ise son olarak geçtiğimiz günlerde düşüşe geçmiş ancak tekrar formunu yakalayarak artmaya başlamıştı.

Bitcoin’de Son Durum

Yaşanılan artışların ardından Bitcoin borsası 7.500 dolar sınırını tekrar geçti. Üstelik bu rakamda durmayan Bitcoin, beraberinde 8000 dolara kadar ulaşırken, şu sıralar 7.800 dolar ile 8000 dolar arasında gidip geliyor. Geçtiğimiz yıllarda Bitcoin alan ya da Bitcoin’e sahip olan kişiler ise her geçen gün paralarını katlamaya devam ediyor.

Ekonomistlerden yapılan açıklamalara göre de yapılan çalışmaların Bitcoin’i daha da yükseğe çıkardığını ve dünya çapında tanınırlığı arttıkça fiyatının da artacağı belirtiliyor. Yapılan incelemelere göre 2018 yılının ortalarına kadar Bitcoin piyasalarının 17.000 dolara kadar çıkacağı da gelen tahminler arasında.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com