Bitcoin Artışına Devam Ediyor

Sanal para birimi olarak kullanılan Bitcoin, borsalarda artarak işlem görmeye devam ediyor.

17.11.2017 - 18:35
17.11.2017 - 18:35
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Sanal para birimi olmasına rağmen dünya çapında işlem gören ve en iyi coinler arasında yer alan Bitcoin, hiç şüphesiz kimini zengin ederken, kimileri için de pişmanlık olmuştur. Bilindiği üzere Bitcoin 2013 yılında çıkışını sağlamış ve o günden beridir sürekli olarak artışa geçmiştir. Madencilik adı verilen mining işlemi sayesinde bilgisayarların CPU ve GPU güçleri kullanılarak kazılan ve karşılığında elde edilen BTC, hem dünya çapında kabul edilmeye devam ediliyor hem de her geçen gün değerini arttırıyor. Özellikle 2017 yılında ciddi bir artış gören Bitcoin, ilk olarak 2.000 Dolar sınırını geçmiş, daha sonra artışına devam ederek bu tutarları 4.000, 5.000, 6.000 seviyelerine çıkarmıştır. Bir ara 7.500 doları görerek rekor kıran Bitcoin ise son olarak geçtiğimiz günlerde düşüşe geçmiş ancak tekrar formunu yakalayarak artmaya başlamıştı.

Bitcoin’de Son Durum

Yaşanılan artışların ardından Bitcoin borsası 7.500 dolar sınırını tekrar geçti. Üstelik bu rakamda durmayan Bitcoin, beraberinde 8000 dolara kadar ulaşırken, şu sıralar 7.800 dolar ile 8000 dolar arasında gidip geliyor. Geçtiğimiz yıllarda Bitcoin alan ya da Bitcoin’e sahip olan kişiler ise her geçen gün paralarını katlamaya devam ediyor.

Ekonomistlerden yapılan açıklamalara göre de yapılan çalışmaların Bitcoin’i daha da yükseğe çıkardığını ve dünya çapında tanınırlığı arttıkça fiyatının da artacağı belirtiliyor. Yapılan incelemelere göre 2018 yılının ortalarına kadar Bitcoin piyasalarının 17.000 dolara kadar çıkacağı da gelen tahminler arasında.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim