Dizi Fragmanları

Bir Televizyon Efsanesi Müge Anlı’da Dünden Bugüne En Çok Konuşulan Olaylar

Bir televizyon efsanesi olan Müge Anlı 16. sezonuyla ekranlara geri döndü. 16 sezonda sayısız dosyayı açıklığa kavuşturan Anlı ve ekibinin işlediği en unutulmaz dosyaları derledik.

1. Melike Özmen adlı genç kadın, karaciğerini verdiği eşi tarafından aldatıldığı için Müge Anlı’ya çıkmıştı. Kocasının sevgilisinin üçüncü çocuğa hamile olduğunu öğrenen Özmen, eşinden ciğerini geri istemişti.

2. Ecrin bebek olayı Müge Anlı’daki en unutulmaz vakalardan biri. 1,5 yaşındaki Ecrin’in kaybı tüm Türkiye’yi sarsarken, yapılan araştırmalarda üvey amca Özkan’ın girdiği internet siteler büyük yankı uyandırmıştı.

3. Kocasından boşanmak isteyen Dilek’in iki çocuğu vardı. 2,5 yaşındaki Miray ve 3,5 yaşındaki Elif Mina, eşi ondan boşanmak istiyor diye babaları tarafından öldürülmüştü.

4. Müge Anlı’nın ‘hayatımın en zor yayınlarından biri’ dediği Gazi Akbıyık olayı tam bir aile trajedisiydi. Babasının annesine işkence edip silah çekmesi üzerine annesini korumak isteyen 17 yaşındaki kız, yanlışlıkla babasını öldürmüştü.

5. Tüm Türkiye’yi çalkalayan Palu ailesi olayının etkisinden hala kurtulabilmiş değiliz. Meryem ve kızı Melike’nin akıbetini öğrenmek için Müge Anlı’ya çıkan Palu ailesinden cinsel istismardan pedofiliye ve hatta sahte hocalığa kadar çok sayıda iğrenç detay çıkmıştı.

6. Müge Anlı’daki bir diğer garip olay kaybolan Gökhan Özkan olayıydı. 9 gündür kayıp olan Gökhan Özkan’ın cesedi bulunmuştu, fakat cinayeti kimin işlediği büyük merak konusuydu. Gökhan’ın kayıp olmadan önce en son görüştüğü Ercan ve ailesi ile ilişkisini Müge Anlı çözümleyemezken, yayın sonrası Ercan, Gökhan’ı öldürdüğünü itiraf etmişti.

7. Ailesi tarafından Müge Anlı’da aranan Fatmanur Koçyiğit 3 çocuklu bir adamla kaçmıştı. Ailesi Fatmanur’u kurtarmak için çalışırken canlı yayında Fatmanur’un hamile olduğu ortaya çıkmıştı.

8. Geçtiğimiz sezonun en çok konuşulan olaylarından biri Sinan Sardoğan olayıydı. Arife Gökçe’nin kaybolması üzerine ailesi Müge Anlı’ya başvururken, tüm köyü etkileyen sansasyonel olaylar açığa çıkmıştı. Olayların odak noktasındaki isim ise Müge Anlı ve ekibini bile rahatsız eden Sinan Sardoğan’dı.

9. 9 yaşındaki Şiar Kılıç, evlerinde çıkan yangın sebebiyle hayatını kaybetmişti. Şiar’ın babası, oğlunun üvey baba tarafından öldürüldüğünden şüphelenince soluğu Müge Anlı’da almıştı. Olayı araştıran Müge Anlı ve ekibi olayın bir kaza değil cinayet olduğunu ortaya çıkarmıştı.

10. Kayıp olarak aranan Mehmet Uygur Anlı ve ekipleri tarafından aranırken, Uygur’un çocukları babalarının cinayet kurbanı olabileceğinden şüpheleniyordu. Şüpheler Uygur’un ikinci eşi Hatice’nin üzerinde yoğunlaşırken, cinayeti ikinci eşin işlediği ortaya çıkmıştı.

11. Evden kaçan kızını bulmak için Müge Anlı’ya çıkan Kenan Danışman’ın kızı Selma, daha sonra Müge Anlı’da canlı yayına çıkmıştı. Şiddet gördüğü için kaçtığını açıklayan genç kızın açıklamaları sonrasında baba Kenan Danışman’ın cinayetten arandığı ortaya çıkınca kızını arayan baba cinayetten tutuklanmıştı.

12. 2021’in en çok konuşulan olaylarından Necla ve Metin Büyükşen cinayetinde Osman Büyükşen anne ve babasının katini aramak için Anlı’ya başvurmuştu. Kardeşi Büşra’nın kafa karıştıran açıklamalarıyla dava epey uzarken, Osman Büyükşen’in çabası herkesi ağlatmıştı.

13. 15 aydır kayıp oğlu Engin Karakollu’yu aramak için Müge Anlı’ya çıkan baba Arif Bey canlı yayındaki açıklamalarıyla dikkatleri üzerine çekmişti. Daha sonra baba Arif Bey, oğlu Engin’i tek kurşunla öldürüp gömdüğünü itiraf etmişti.

14. ‘Kesik baş cinayeti’ olarak tüm Türkiye’yi etkisi altına alan olayda Pembe Boraze’nin katilleri 6 yıl sonra bulunmuştu. 82 yaşındaki Boraze’yi öldürenler torunları Fadime ve Rukiye çıkmıştı.

15. Babası tarafından küçük yaşta köle olarak satılan Galip dede ve 36 kişilik ailesi kimlikleri olmadıklarını ve bu yüzden yıllardır büyük sıkıntılar yaşadıklarını anlatarak Müge Anlı’ya başvurmuştu. Hayalet gibi yaşayan aile büyük yankı uyandırmıştı.

16. Müge Anlı’da kanser hastası yengesinin tedavi parasını alarak ortadan kaybolan Ömer isimli genç, ismini Ezel Bayraktar olarak değiştirmişti. Anlı’ya katılan Ezel Bayraktar’ın yengesinin durumu ağırlaşırken, borcunu ödemesi için kendisine iş bile bulunmuştu.

17. Müge Anlı’da 2,5 yıldır kayıp olan Sevgi Demirci ve iki çocuğunun son olarak görüldüğü yerde yapılan kazılarda cesetler ortaya çıkmıştı. Cinayete kurban gittiği ortaya çıkan anne ve çocuklarının katili ise beklenmedik bir itirafla öğrenilmişti.

18. Müge Anlı’da 22 Kasım’da ortadan kaybolan Elnare Kızmaz yaşadığı köyde en az 35 kişinin cinsel istismarına ve tecavüzüne uğramıştı. Hikayesiyle yürekleri dağlayan Elnare’nin kafatası ve kaval kemikleri bulununca öldürüldüğü ortaya çıkmıştı.

19. Oğlunu okuldan almak için evden ayrılan Nazmiye Çam kayıplara karışmış ve 10 gün sonra Vakfıkebir sahilinde cesedi bulunmuştu. Tüm Türkiye’yi etkisi altına alan olayda katillerin bir türlü bulunamaması olayı çözümsüz kılmıştı.

20. Nurten Nur, kaçarak evlendiği 25 günlük kocasının, babası tarafından öldürülmüş olabileceğini iddia ederek Müge Anlı’ya başvurmuştu. Nurten daha sonra babası ve baba tarafı tarafından şiddet görüp sosyal medyadan yardım istemişti.

Kaynak: https://onedio.com/haber/bir-televizyon-efsanesi-muge-anli-da-dunden-bugune-en-cok-konusulan-olaylar-1170541

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu