Magazin

Bir Kişi Ölmüştü! Ünlü Şef Somer Sivrioğlu Hakim Karşısına Çıktı

Beşiktaş'ta devraldığı restoranın istinat duvarı çökerek bir kişinin öldüğü olaya ilişkin ortağı ve mülk sahipleriyle birlikte yargılanan ünlü şef Somer Sivrioğlu, hakim karşısına çıktı.

Şef Somer Sivrioğlu’nun, 20 Mayıs 2022’de Beşiktaş’ta üç ay önce devraldığı lüks restoranın istinat duvarı çökmüştü.

O esnada yoldan geçen Ürdün’lü eski diplomat Ahmet Muhammed Salem Lubbad ve Baha Eddin Ali Hafez Shanableh duvarın altında kalmış ve hayatını kaybetmişti.

Olayla ilgili 2’nci duruşma, İstanbul 32. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Duruşmaya, ‘Bilinçli taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma’ suçundan 2 yıl 8’er aydan 22 yıl 6’şar aya kadar hapisleri istenen sanıklar Kadri Berk Cemail ve Somer Sivrioğlu ve taraf avukatları katıldı.

Somer Sivrioğlu kimlik sorgusunda, şef olduğunu belirterek yaklaşık 100 bin lira geliri olduğunu söyledi.

Savunmasını yapan Sivrioğlu, restoranı ortağı olan diğer sanıkla 2021 Aralık sonunda devraldıklarını ve Şubat ayında minimum değişikliklerle restoranı açtıklarını belirtti.

Jüri üyesi olduğu programın sezon arası vermesiyle birlikte 25 yıldır ikamet ettiği Avusturalya Sidney’e gittiğini belirten Sivrioğlu şunları söyledi ⬇️

’18 Mayıs’ta İstanbul’a döndüm. Döndükten üç gün sonra bu vahim olay gerçekleşti. Dışarından bakıldığında istinat duvarının tehlikeli olduğu anlaşılmıyordu. İstinat duvarının bizim sorumluluğumuz içinde olduğunu bilmiyordum, çünkü restoranımızdan 1 metre ilerideydi. 

Belediyenin sorumluluk alanında olduğunu sanıyordum.’

“Bizim sorumluluk alanımızda olma ihtimali aklıma gelmezdi. Ülkemde de restoranım olsun diye iyi niyetle bu dükkanı kiraladım. Duvarın, bizim sorumluluğumuz altında olduğunu bilsem kiralamaya kalkmazdım.”

Mahkeme heyeti, sanıklar Somer Sivrioğlu’nun kaçacağı, delilleri yok etme değiştirme, tanık üzerinde baskı kurma şüphesi oluşmadığından tutuklanması taleplerinin reddine karar verdi.

Kaynak: https://onedio.com/haber/unlu-sef-somer-sivrioglu-hakim-karsisinda-savunmasinda-ibb-yi-sucladi-1182376

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu