Nedir?

Bir Kaç Gün İçinde Kırışıklıkları Yok Eden Kefir Maskesi Nedir, Nasıl Yapılır?

Keçi, koyun ya da inek sütünden kefir mayası ile mayalanması sonucu ortaya çıkan ekşimtrak bir içecek olan kefir sağlığa olan faydaları ile adından çok sık söz ettiriyor. Dışarıda olarak satılsa da evde de biraz zaman harcayarak kefir yapmak mümkün. Kefirin sağlık için faydaları saymakla bitmezken cilt güzelliği konusunda da oldukça etkili olduğu ortaya çıktı.

Kefirin hücre yenileme özelliği sayesinde onunla hazırlayacağınız maskeler kısa süre içerisinde sonuç veriyor. Bugüne kadar cildiniz için birçok maske denediyseniz fakat sonu sonuç alamadıysanız bir de kefiri deneyin deriz. Sağlıklı pürüzsüz ve en önemlisi de yaşlılık izlerini taşımayan bir cilde sahip olmak kefir maskesi sayesinde mümkün. O halde gelin hep birlikte kefir maskesi nasıl yapılır ve kefirin cilde faydaları nelerdir öğrenelim…

Kefir Maskesi Tarifi

Şimdi sizlere vereceğimiz kefir maskesi tarifi sadece birkaç gün içerisinde hücreleri yenileyerek gözle görülür bir sonuç almanızı sağlıyor. Evde sadece birkaç malzemeyle bu maskeyi kolaylıkla hazırlayabilir ve kullanabilirsiniz.

Malzemeler:

  • Bir çay kaşığı zeytinyağı
  • Yarım çay bardağı kefir
  • Bir adet yumurta sarısı (isteğe göre)

Yapılışı:

Cam bir kabın içerisine bütün malzemeleri alım ve temiz tahta bir kaşıkla karıştırın ve maske haline getirin. Yukarıda da belirttiğimiz gibi isteğe bağlı olarak yumurta sarısı kullanabilirsiniz istemeyenler ise bu maskeyi yumurta sarısı olmadan da hazırlayabilir. Malzemeleri karıştırıp maske haline getirdikten sonra hazırladığınız maskeyi cildinize uygulayın ve 20 – 30 dakika kadar yüzünüzde bekletin. Daha sonra yüzünüzü ılık su ile iyice yıkayarak karışımı tamamen yüzünüzden temizleyin. Haftada 3 defa bu maskeyi uygulayabilirsiniz. Kesin sonuç için uzmanlar bir ay boyunca maskeyi uygulamanızı öneriyor. Maskeyi kullananların yorumuna göre sadece bir günde bile kırışıklıklar azalıyor. Hatta maskeyi kullandıktan sonra yüzlerinin yumuşadığını ve pamuksu bir görünüme kavuştu iddia edenler bile var bizden söylemesi.

Not: Maskenin içerisinde bulunan malzemelerden birinin ya da birkaçının cildinizde alerjik reaksiyona neden olabileceğini düşünüyorsanız mutlaka önce bir uzmana başvurun daha sonra bu maskeyi uygulayın.

Kefir Maskesinin Cilde Faydaları

Sağlığa faydaları kadar kefir maskesinin cilde faydaları da oldukça önemli. Cilt bakımında en hızlı ve etkili sonuç veren maskeler den biri olan kefir maskesinin cilt sağlığına faydaları ise şu şekilde;

  • Yüze canlılık verir ve cildin pürüzsüz görünmesini sağlar.
  • Kefirin hücre yenileyici özelliği sayesinde yaşlanma karşıtı etkisi vardır ve bu sayede kırışıklıklara çözüm olur.
  • Kuru ciltleri yumuşatarak gerginliği ve matlaşmayı azaltır.
  • Cilde nem veren kefir maskesi cildin direncini arttırır.
  • Bol miktarda E vitamini ve mineraller içeren kefir sayesinde cilt beslenir ve yenilenir.
  • Kefir maskesi cildin rengini açar ve ton farklılıklarının ortadan kalkmasına yardımcı olur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu