Binlerce Kişinin Beklediği Yeni Askerlik Sistemi Bu Hafta Meclis’te Oylanmayacak

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde silah altında bulunan ve askerlik görevini yerine getiren binlerce gencin merak içerisinde beklediği Yeni Askerlik sistemi bu hafta mecliste oylanacaktı. Ancak alınan bilgilere göre yeni askerlik sisteminin oylanması başka bir tarihe kaldı. Kamuoyunda Yeni Askerlik sistemi olarak bilinen ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görüşmeleri devam eden Askeralma Kanunu’na ilişkin yeni gelişmeler yaşanmaya […]

19.06.2019 - 21:07
19.06.2019 - 22:47
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde silah altında bulunan ve askerlik görevini yerine getiren binlerce gencin merak içerisinde beklediği Yeni Askerlik sistemi bu hafta mecliste oylanacaktı. Ancak alınan bilgilere göre yeni askerlik sisteminin oylanması başka bir tarihe kaldı.

Kamuoyunda Yeni Askerlik sistemi olarak bilinen ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görüşmeleri devam eden Askeralma Kanunu’na ilişkin yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. TBMM’de bazı maddeleri kabul edilen kanun oynaması için meraklı bekleyiş sürüyor.

Oylama Bu Hafta Yapılmayacak

Şu anda silah altında bulunan binlerce genç teskere alabilmek için yeni askerlik sisteminin mecliste oylanmasını bekliyordu. Ancak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Askeralma Kanunu Teklifi’nin nihai oylaması ertelendi. Yapılan açıklamaya göre Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde askerlik sistemi oylaması gelecek hafta Salı günü yapılacak.

Görüşmeler Devam Ediyor

Milyonlarca gencin yakından ilgilendiren Yeni Askerlik sistemi görüşmeleri bu hafta da TBMM’de devam etti. Kanun teklifi içerisinde bulunan maddelerin oylaması dün hızlı bir şekilde başlamıştı. Ancak TBMM’den az önce alınan bilgilere göre yeni askerlik sistemine ilişkin yapılacak olan nihai oylama işlemi gelecek hafta salı gününe kaldı.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim