Binali Yıldırım’ın Bangladeş ziyaretine ilginç konuk

Başbakan Binali Yıldırım'ın Bangladeş ziyareti sırasında yanında kızı Büşra Köylübay'da vardı.

19.12.2017 - 16:17
19.12.2017 - 16:17
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Başbakan Binali Yıldırım’ın Bangladeş ziyareti sırasında yanında ilginç bir konuğu da vardı. Kızı Büşra Köylübay ile birlikte Bangladeş’e giderek bir takım ziyaretlerde bulunan Binali Yıldırım bazı açıklamalarda da bulundu.

Resmi ziyaretlerine başlayan Başbakan Binali Yıldırım son olarak Bangladeş’e kızı Büşra Köylübay ile birlikte gitti. Bangladeş’in başkenti Dakka’daki Şah Celal Uluslararası Havalimanı’nda törenle karşılanan Başbakan Binali Yıldırım’ın yanında kızı Büşra Köylübay’da vardı.

Başbakan Binali Yıldırım’a ayrıca Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ile birlikte bazı yetkililer de eşlik etti. Bangladeş’in başkenti Dakka’nın 33 kilometre uzaklığındaki “Ulusal Şehitler Anıtı”nı gezerek şeref defterini imzalayan Binali Yıldırım dikkatle izlendi. Binali Yıldırım deftere, “Savar’daki Ulusal Şehitler Anıtı’nda bulunmanın şerefine eriştiğim için çok mutluyum. 1971’deki Bağımsızlık Savaşı’nda hayatını kaybeden esur Bengallileri, burada Türk milleti ve kendi adıma anma fırsatı bulmaktan dolayı büyük bir şeref duyuyorum.” yazısını yazdı.

Binali Yıldırım’dan Bangladeş Ziyareti

Binali Yıldırım, “Türkiye ile Bangladeş her zaman dost ve kardeş bir ülke olarak kalacaktır. Türk milleti buradan Bangladeş halkını selamlar. Kurtuluş Savaşı’mızda verdikleri desteği Türk milleti olarak asla ve asla unutmayacağız. Onlardan bize kalan miras, bizi her zaman onurlandırmıştır.” ifadelerine yer verdi.

Bangladeş halkının babası sayılan Şeyh Mujibur Rahman ve ailesinin katledildiği evi gezen Binali Yıldırım oldukça duygulandı.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim