Binali Yıldırım’dan Riyad’da Kudüs mesajı

Başbakan Binali Yıldırım, Riyad'a giderek Suudi Kral Selman ile 1 saat süren görüşme gerçekleştirdi.

27.12.2017 - 14:32
27.12.2017 - 14:32
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Başbakan Binali Yıldırım, Riyad’a giderek Suudi Kral Selman ile 1 saat süren bir görüşme gerçekleştirdi. BM’de kabul edilen Kudüs kararının uluslararası toplumun güçlü bir mesajı olarak kayıtlara geçtiği söyleyen Yıldırım her zaman bu konu üzerinde hassas davranacaklarını iletti.

Başbakan Binali Yıldırım, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz ile Riyad’da 1 saat süren bir görüşmede bir araya geldi. Baş başa bir görüşme gerçekleştiren ikili daha sonrasında tokalaşarak birbirlerine veda etti. Görüşmede, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Mahir Ünal ve Öznur Çalık’ın da yer aldığı bildirildi.

Başbakan Yıldırım Riyad’da

Başbakan Binali Yıldırım’ın Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz ile ikili görüşmesinde Kudüs meselesini masaya yatırdı. Filistinlilerin haklarının korunması için tüm İslam aleminin birlik içinde hareket etmesi gerektiğini vurgulayan Binali Yıldırım, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulunda kabul edilen kararın güçlü bir mesaj içerdiğini de sözlerine eklemeden geçemedi.

Bölgesel konuların da ele alındığı görüşmede fikir alışverişinde bulunuldu. Kudüs’ün statüsüne verilen önemin vurgulandığı görüşme esnasında Kral Selman ise Başbakan Yıldırım’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek Arabistan’ın Türkiye ile istişare ve işbirliğini sürdürmeye verdiği önemin altını çizerek dostluk mesajları verdi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim