Binali Yıldırım’dan Riyad’da Kudüs mesajı

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
27 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Başbakan Binali Yıldırım, Riyad’a giderek Suudi Kral Selman ile 1 saat süren bir görüşme gerçekleştirdi. BM’de kabul edilen Kudüs kararının uluslararası toplumun güçlü bir mesajı olarak kayıtlara geçtiği söyleyen Yıldırım her zaman bu konu üzerinde hassas davranacaklarını iletti.

Başbakan Binali Yıldırım, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz ile Riyad’da 1 saat süren bir görüşmede bir araya geldi. Baş başa bir görüşme gerçekleştiren ikili daha sonrasında tokalaşarak birbirlerine veda etti. Görüşmede, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Mahir Ünal ve Öznur Çalık’ın da yer aldığı bildirildi.

Başbakan Yıldırım Riyad’da

Başbakan Binali Yıldırım’ın Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz ile ikili görüşmesinde Kudüs meselesini masaya yatırdı. Filistinlilerin haklarının korunması için tüm İslam aleminin birlik içinde hareket etmesi gerektiğini vurgulayan Binali Yıldırım, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulunda kabul edilen kararın güçlü bir mesaj içerdiğini de sözlerine eklemeden geçemedi.

Bölgesel konuların da ele alındığı görüşmede fikir alışverişinde bulunuldu. Kudüs’ün statüsüne verilen önemin vurgulandığı görüşme esnasında Kral Selman ise Başbakan Yıldırım’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek Arabistan’ın Türkiye ile istişare ve işbirliğini sürdürmeye verdiği önemin altını çizerek dostluk mesajları verdi.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com