Binali Yıldırım’dan OHAL Komisyonu ile ilgili açıklama

Başbakan Binali Yıldırım, OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu'nun aldığı ilk kararın ardından yapılan itirazların reddedildiğini ve bunlara yeni yargı yollarının açık olduğunu söyledi.

22.12.2017 - 16:39
22.12.2017 - 18:28
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Başbakan Binali Yıldırım, OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu’nun aldığı ilk kararın ardından yapılan itirazların reddedildiğini ve bunlara yeni yargı yollarının açılabileceğini söyledi. Kudüs tasarısının Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu’nda kabul edilmesine çok sevindiğini söyleyen Başbakan Binali Yıldırım, bunun ABD’ye bir ders olduğunu ve dünya üzerinde bundan sonra güçlü olanın değil artık sadece haklı olanın kazanacağını ifade etti.

AK Parti 120. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nın ardından Başyazıcıoğlu Camisi’nde cuma namazı kılan Binali Yıldırım çıkışta gazetecilerle bir araya geldi. ABD Başkanı Donald Trump’ın tek taraflı aldığı kararın hukuk dışı olduğunu belirten Yıldırım, gereken derslerin alındığını belirtti.

Binali Yıldırım’dan ABD’ye Mesaj

Binali Yıldırım açıklamasında, “Bu açıkça ABD Başkanı Donald Trump’a bir mesaj olarak gitmiştir. Dünya üzerinden artık sadece güçlü olan değil haklı olan kazanacaktır. Bu açıkça son oylamada ortaya çıkmıştır. Ümit ediyoruz ki bundan sonra da ABD gereken dersleri almış ve yanlış aldığı kararlardan dönme şansına erişmiştir. İsrail ile Filistin arasında yaşananlar son asra damgasını vurmuştur. Biz artık bu acıların sona ermesini bekliyoruz.”

“DEAŞ, PKK, PYD, YPG, El Nusra gibi örgütlerle mücadeleye devam ederken yeni bir sorun daha ortaya çıksın istemedik. Bu büyük bir felaketin başlangıcı olabilirdi. Yaşanan Birleşmiş Milletler süreci içerisinde çok doğru bir karar alındığını hep beraber gördük. Ve ABD bir kez daha yalnızlığa mahkum oldu. Öyle tehditler savurarak olacak iş değil bunlar.”

“OHAL komisyonunda ilk toplantı gerçekleşti. Bundan sonra eldeki dosyalar ile çok kapsamlı bir çalışma gerçekleştirilecek. Sadece duyumlarla değil mahkemelerin de içerisinde bulunduğu kıstaslar geçerli olacak. Eğer itiraz reddedilirse buna yeniden yargı yolu açılabilecek.” dedi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim