Haber

Binali Yıldırım’dan İmamoğlu’nun İsraf İddialarına Yanıt: 25 Yazılım Güncelleme İçin 2 Milyon Ödemiş

AK Parti İstanbul büyükşehir belediye başkan adayı Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu’nun son dönemlerde sürekli gündeme getirdiği israf iddialarına Beylikdüzü belediye başkanlığı sırasında yaptığı harcamalarla yanıt verdi.

AK Parti İstanbul büyükşehir belediye başkan adayı Binali Yıldırım, Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ndeki israf iddialarına rakamlarla yanıt verdi. İnternet haberi ziyaret eden Yıldırım, Hadi Özışık ve yazar Süleyman Özışık’ın sorularını yanıtladı. Seçim çalışmaları boyunca dilinden israfı düşürmeyen İmamoğlu’nun, Beylikdüzü belediye başkanı olduğu dönemde yaptıklarını anlatan Yıldırım, sadece 25 yazılım güncellemeyi ödediği paranın iki buçuk milyon lira olduğunu söyledi.

29 Konser İçin 4 Milyon Lira Ödemiş

İnternet haber Genel Yayın Yönetmeni Hadi Özışık’ın sorusu üzerine açıklama yapan Binali Yıldırım, Ekrem İmamoğlu’nun Beylikdüzü’nde 5 yıl görev yaptığını ve sadece dilenci kovalamak için adam tutarak bir yılda 705 bin lira ödediğini söyledi. Esnafa denetlemek için 2 milyon 641 bin lira harcayan Ekrem İmamoğlu’na seslenen Yıldırım, o paranın esnafa verilmesi durumunda esnaftan sorununun kalmayacağını söyledi. Ekrem İmamoğlu’nun Beylikdüzü belediye başkanlığı sırasında 25 yazılım güncelleme için 2 milyon lira harcadığını belirten Yıldırım, 29 tane konsere ise 4 milyon 200 bin lira ödediğini ifade etti.

Belediye Bütçelerini Gösterdi

Yıldırım yanında geçirdiği belediye bütçelerini de göstererek Ekrem İmamoğlu’nun israf konusunda en son konuşacak kişi olduğunu dile getirdi. İsrafın haram olduğunu söyleyen Binali Yıldırım yalanında büyük günah olduğunu belirterek Çekmeköy ve Beylikdüzü Belediyesi’nin 5 yıllık yatırımları ve organları olan tabloyu anlattı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu