Binali Yıldırım’dan Engellilere Müjde

Başbakan Binali Yıldırım, engelli vatandaşlara müjdeli haberi verdi.

03.12.2017 - 23:18
03.12.2017 - 23:18
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla İstanbul’da düzenlenen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinliğine katılan Yıldırım, engelli vatandaşlara da çeşitli müjdeler verdi. İlk olarak engelli vatandaşları selamlayarak başlayan Yıldırım, bugünün herkes için önemli olduğunu ve engel vatandaşların bizden geride değil aksine bir adım ileride olduğunu belirtti. Her geçen dönemde engelli vatandaşlara yönelik yatırımlar ve hizmetler sağladıklarını da belirten Yıldırım, ilerleyen zamanlarda engelli vatandaşların işe alınacağını da duyurdu. Salonda bulunan engelli vatandaşlara müjdeli haber veren Yıldırım ise gelecek yıl yaklaşık olarak 5 bin engellinin işe başlayacağını duyurdu.

Engellilere İş İmkanı Sağlıyoruz

Özellikle engellilere yönelik desteklerin son 15 yıl içerisinde yaklaşık olarak 27 kat arttığını belirten Yıldırım, ‘Bizler göreve geldiğimizden beridir hiçbir vatandaşımızı ayırt etmeden destek vermeye çalıştık. 15 yılda yaptığımız çalışmalar ile destekleri 27 kat arttırırken, gelecek dönemde de yine yatırımlara devam edeceğiz. Gerekli planlamaları yaptık, 2018 yılında 5 bin engelli vatandaşımız daha devlet içerisinde iş sahibi olacak, geçimini sağlayacak. Bu sayede engelliler kimseye bir mahcubiyet duymadan rahat bir şekilde engelleri aşabilecek’ dedi.

Ayrıca Yıldırım programın sonuna doğru etkinliği düzenleyenlere teşekkür ederek, ‘Bu dönem bizlerin gelişmesi ve engellilerin de engelleri aşması için de önemlidir. Bu tür etkinliklerin daha fazla arttırılması gerekir’ dedi.

 

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim