Binali Yıldırım: Kudüs kararı ABD için bir hatadır

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
17 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Başbakan Binali Yıldırım, Çankırı’da düzenlenen AK Parti il kongresinde vatandaşlara seslendi. Trump’ın Kudüs kararına tepki gösteren Binali Yıldırım bunun kanunen yasak olduğunu belirterek yanlış hesap yapanların sonunda pişman olacağını sözlerine ekledi.

Çankırı’da AK Parti il kongresinde konuşan Başbakan Binali Yıldırım’ın Kudüs sözleri büyük ses getirdi. ABD Başkanı Donald Trump’ın bu kararından dönmesi gerektiğini yineleyen Binali Yıldırım açıklamasında;

“Biz şu ana kadar çok işler yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Ama tabi ki yetmez. Bırakacağımız eserlerin gençlere örnek olmasını istiyoruz. Mevlam hiçbir zaman bizi yolumuzdan ayırmayı nasip etmesin. Çankırı her zaman bizim arkamızdadır ve olmaya da devam edecektir. 2002 yılında başlayan AK Parti dönemi ile bu oran şimdilerde yüzde 69’lara kadar geldi. Biz bunun farkındayız. Şimdiden bize destek olan herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz. 2019’da da yeni bir destan yazmaya hazır olacağız.”

Doğu Kudüs Başkent

“Trump’ın verdiği Kudüs kararını biz onaylamadık. Her zaman karşısında olacağız. Böyle alınmış keyfi kararlar her zaman dünya ülkelerine zarar vermiştir ve vermeye de devam edecektir. Bu karar hukuksuzdur ve yok hükmünde sayılır. Bölgemiz hakkında kimse böyle kararlar alamaz. İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) ile İstanbul’da toplanarak Kudüs’e hep beraber sahip çıktığımızı gösterdik. Filistin’in başkenti Doğu Kudüs’tür. Biz Türkiye olarak her zaman bu kararın arkasında olacağız. Yanlış hesap yapanların kısa zamanda bundan pişman olacaklarından eminim.” ifadelerine yer verdi.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com