Binali Yıldırım: Kudüs kararı ABD için bir hatadır

Başbakan Binali Yıldırım, Çankırı'da düzenlenen AK Parti il kongresinde Kudüs kararının ABD için bir hata olduğunu dile getirdi.

17.12.2017 - 16:23
17.12.2017 - 16:23
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Başbakan Binali Yıldırım, Çankırı’da düzenlenen AK Parti il kongresinde vatandaşlara seslendi. Trump’ın Kudüs kararına tepki gösteren Binali Yıldırım bunun kanunen yasak olduğunu belirterek yanlış hesap yapanların sonunda pişman olacağını sözlerine ekledi.

Çankırı’da AK Parti il kongresinde konuşan Başbakan Binali Yıldırım’ın Kudüs sözleri büyük ses getirdi. ABD Başkanı Donald Trump’ın bu kararından dönmesi gerektiğini yineleyen Binali Yıldırım açıklamasında;

“Biz şu ana kadar çok işler yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Ama tabi ki yetmez. Bırakacağımız eserlerin gençlere örnek olmasını istiyoruz. Mevlam hiçbir zaman bizi yolumuzdan ayırmayı nasip etmesin. Çankırı her zaman bizim arkamızdadır ve olmaya da devam edecektir. 2002 yılında başlayan AK Parti dönemi ile bu oran şimdilerde yüzde 69’lara kadar geldi. Biz bunun farkındayız. Şimdiden bize destek olan herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz. 2019’da da yeni bir destan yazmaya hazır olacağız.”

Doğu Kudüs Başkent

“Trump’ın verdiği Kudüs kararını biz onaylamadık. Her zaman karşısında olacağız. Böyle alınmış keyfi kararlar her zaman dünya ülkelerine zarar vermiştir ve vermeye de devam edecektir. Bu karar hukuksuzdur ve yok hükmünde sayılır. Bölgemiz hakkında kimse böyle kararlar alamaz. İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) ile İstanbul’da toplanarak Kudüs’e hep beraber sahip çıktığımızı gösterdik. Filistin’in başkenti Doğu Kudüs’tür. Biz Türkiye olarak her zaman bu kararın arkasında olacağız. Yanlış hesap yapanların kısa zamanda bundan pişman olacaklarından eminim.” ifadelerine yer verdi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim