Binali Yıldırım Çankaya Köşkü’nü Boşaltmak İçin Ankara’ya Gitti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri için Cumhur ittifakından aday olan ancak seçimi kaybeden Binali Yıldırım Ankara'ya geri döndü. Başbakanlığı döneminde Çankaya Köşkü'nde yaşayan Binali Yıldırım, köşkü boşaltacak.

08.07.2019 - 9:39
08.07.2019 - 11:39
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Cumhur ittifakının İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Binali Yıldırım, 19 Şubat tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı görevinden istifa etmişti. Seçim çalışmaları için İstanbul’a giden Binali Yıldırım uzun süre İstanbul’da kalmıştı. Binali Yıldırım’ın Çankaya Köşkü’nden hala taşınmamış olması muhalefet tarafından çok sık eleştiriliyordu. CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay’ın cevaplaması talebi ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne yazılı bir soru önergesi vermiş ve Binali Yıldırım’ın Çankaya köşkünü neden hala boşalmadığını sormuştu.

Çankaya Köşkü’nden Taşınıyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan ve 23 Haziran seçimlerini kaybeden Binali Yıldırım Çankaya Köşkü’nden taşınıyor. Binali Yıldırım’ın temmuz ayı içerisinde kendisine ait olan eve, Dikmen’e taşınacağı öğrenildi. Diğer yandan 23 Haziran seçimlerini kaybeden Binali Yıldırım’ın bundan sonraki süreçte nasıl bir görevde bulunacağı herkes tarafından merak ediliyordu. Kulislerde dolaşan iddialara göre Binali Yıldırım, bakanlık, Cumhurbaşkanı yardımcılığı ya da AK Parti grup başkanlığına getirilebilir.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim