Binali Yıldırım: Büyüme oranımız daha da artacak

Başbakan Binali Yıldırım, istihdam şurası toplantısında Türkiye'nin büyüme oranından bahsederek bu rakamın daha da artacağına işaret etti.

14.12.2017 - 15:54
14.12.2017 - 15:54
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Başbakan Binali Yıldırım, istihdam şurası toplantısında belirli ülkelerin iflas bayrağı çektiğini ve buna rağmen halen Türkiye’nin büyüme aşamasında olduğunu ve bu büyümenin rekor seviyelere kadar dayandığını dile getirdi.

İstihdam Şurası’nda konuşan Başbakan Binali Yıldırım açıklamasında, “2008 yılından bu yana ne denli özenli çalıştığımızın artık herkes farkına varmıştır. Küresel krizin halen devam ettiğini ve bundan en az etkilenen ülkenin ise Türkiye olduğunun bilinmesini isteriz. Ülkeler iflas bayraklarını çekerken biz büyümeye devam ettik. Ülkemiz listenin en baş sırasında yer alıyor.” dedi.

“Son 1 yıl içerisinde 1,5 milyon vatandaşımıza istihdam yarattık. yeni iş imkanı kapıları açarak onların sofralarına orta olduk. Biz yaptığımız seferberlikler ile birlikte vatandaşın üzerindeki yükü azalttık. Asgari ücrete de önemli ölçüde destek sağladık. 16 Nisan’da gerçekleştirilen halk oylaması ile yeni bir dönemi başlattık. Geçtiğimiz 15 sene içerisinde değerimiz 3 kat artarak inanılmaz seviyelere ulaştı. Bu iktidar ile biz bunu başardık.”

Binali Yıldırım’dan İhracat Açıklaması

“Bu sene ihracatta da rekorları peş peşe kırıyoruz. Kişi başına düşen milli gelir 11 bin dolar seviyelerinde. Bunları 15 yıl gibi bir süre içerisinde başardık ve daha da çalışmaya devam ediyoruz. 2008 yılından bu yana dünya üzerinde yaşanan zaten küresel bir kriz var. Bunu herkes biliyor. Yıllık baz düzeyince ihracatta rekor kırdığımız söyleyebilirim. Vatandaşın gelecek olan yeni istihdamlar ile birlikte yanında olmaya devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim