Bilinmeyen En İyi Samsung Galaxy Özellikleri

NAVİGASYONSamsung Telefonların Bilinmeyen ÖzellikleriTek El ModuOyun AraçlarıSOS – Acil Durum MesajlarıAkıllı Kilit – Smart LockKablosuz – Wireless Şarj Samsung yeni nesil amiral gemisi akıllı telefonlarına pek çok ilgi çekici özellik ekliyor. Üstelik bunların bir kısmı gerçekten de stok Android kullanıcılarını kıskandıracak cinsten. Pek çok kişi Samsung Galaxy model telefon kullansa da, özelliklerini ise tam anlamıyla […]

30.08.2018 - 14:46
30.06.2019 - 16:14
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

Samsung yeni nesil amiral gemisi akıllı telefonlarına pek çok ilgi çekici özellik ekliyor. Üstelik bunların bir kısmı gerçekten de stok Android kullanıcılarını kıskandıracak cinsten. Pek çok kişi Samsung Galaxy model telefon kullansa da, özelliklerini ise tam anlamıyla bilmiyor. Peki bilinmeyen Samsung Galaxy özellikleri neler?

Samsung Telefonların Bilinmeyen Özellikleri

Tek El Modu

Galaxy S9 gibi modern akıllı telefonler daha küçük modellerini tercih etseniz dahi eskiye göre çok büyükler. Bu da tek elle kullanmayı haliyle zorlaştırıyor fakat Samsung’Un One Handed – Tek El modu bu noktada hayat kurtarıyor.

Samsung telefonlarda alt köşeden yapacağınız çapraz hareketle ya da home tuşuna 3 kere basarak tek el moduna geçebilirsiniz.

Oyun Araçları

Telefonunuzda oyun oynuyorsanız, Samsung’un Oyun Araçları – Game Tools menüsü oyun deneyiminizi bir hayli geliştirecektir. Ne zaman telefonunuzda bir oyun açarsanız karşınıza açılan menüde oyun araçları ile pek çok farklı özelliği kullanabiliyorsunuz.

Örneğin parlaklığı kilitleyebilir, uyarıları kapatabilir ya da ekran görüntüsü alıp video kaydı yapabilirsiniz.

SOS – Acil Durum Mesajları

Diğer başarılı özelliklerin yanı sıra, SOS mesajlarının potansiyel olarak hayat kurtarma olasılığı dahi var. Bu özellikle acil durumlarda rehberinizdeki 4 kişiye hızlıca mesaj gönderebiliyorsunuz.

Bu özellik varsayılan olarak kapalı şekilde geliyor fakat açtığınız zaman güç tuşuna hızlıca 3 kere bastığınızda seçtiğiniz kişilere mesaj gidiyor. Ayrıca mesaj göndermenin yanı sıra fotoğraf ekleyebilir, beş saniyelik ses kaydı da yapabilirsiniz.

Eski Android Telefon ile Ne Yapılır, Nasıl Değerlendirilir?

Akıllı Kilit – Smart Lock

Aslına bakarsanız bu Samsung’a ait bir özellik değil çünkü Android telefonlarda bulunuyor fakat kullanmıyorsanız, bir an önce kullanmaya başlamalısınız.

Smart Lock ile cihazınızı belli durumlarda açabiliyorsunuz. Örneğin cebinizdeyken bir Bluetooth cihaza bağlandığı zaman ya da farklı bir durumdayken.

Kablosuz – Wireless Şarj

İnsanın telefonunda neden kablosuz şarj özelliği olur da kullanmaz ki? Açıkçası bu Samsung Galaxy telefonlardaki en ilgi çekici özelliklerden birisi. USB-C teknolojisi microUSB’ye göre şüphesiz daha kolaylık sağlıyor fakat özellikle geceleri hiçbir şey kablosuz şarjın yerini tutmuyor.

Emin olun telefonunuzun şarjı bitmek üzereyken dahi kablolarla uğraşmadan yatağa uzanıp kullanmanın keyfi hiçbir şeye değişilmez!

Bu yazımıza baktınız mı?

Android Telefonlarda Yer Almayan 6 iPhone Özelliği

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim