Alexa
Bilim & Teknoloji
Bilim & Teknoloji
Yazılım Türleri Nelerdir? Yazılım Türlerinin Özellikleri Nelerdir, Ne İşe Yararlar?

Bilgisayar dilinde oluşturulan ve bilgisayarın sorunsuz çalışması ya da komut iletmesi için geliştirilmiş olan yazılımlar kendi içinde farklı türlere ayrılmaktadır. Yazılım türleri nelerdir, özellikleri ve kullanım amaçları konusu yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 3 Dakika
Bilgisayarın İcadı: Bilgisayarı Kim, Ne Zaman İcat Etti?

Günümüzde vazgeçilmez bir yer kazanan bilgisayarlar, gündelik kullanım şeklini alana kadar büyük aşamalar kaydetmiştir. Öyle ki ilk bilgisayar bir oda büyüklüğündedir. Bilgisayarın icadı hakkında detaylı bilgiler yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 2 Dakika
Virtopsi Nedir? Nasıl Yapılır? Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Otopsi uygulamalarının rafa kaldırılmasını sağlayacak ve tamamı yüksek teknolojik taramalardan oluşan virtopsi, bilimin geldiği son noktanın ilginç bir ispatı. Ölüm olaylarının araştırılmasında çığır açan virtopsi nedir, nasıl uygulanır, avantaj ve dezavantajları neler konuları yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 3 Dakika
Nanoteknoloji Nedir? Kullanım Alanları ve Faydaları Nelerdir?

"Nano” sözcüğü Yunanca köklü bir sözcük olup cüce anlamına gelmektedir. 1 nanometre 1 metrenin milyarda birine eşittir. Nanoteknoloji ise oldukça küçük boyutlarda geliştirilen teknolojilerdir.

Okunma Süresi : 2 Dakika
DNA Nedir? DNA’nın Özellikleri ve Görevleri Nelerdir?

Yaşamsal tüm bilgilerin kodlanması ve taşınmasından sorumlu olan DNA, genetik biliminin temelidir. Hücrelerin bilgi ve yönetim merkezi olan DNA nedir, özellikleri ve görevleri nelerdir, sorularının yanıtı yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 3 Dakika
YouTuber Nedir? Nasıl Olunur? YouTube’dan Para Kazanma Yolları Neler?

YouTube üzerinden hazırladığı videoları yayınlayan ve bu şekilde kazanç elde eden kişilere YouTuber deniyor. Günümüzün en ilgi çeken mesleklerinden biri halini alan YouTuberlık nedir, nasıl YouTuber olunur, Google'dan para kazanma yolları nelerdir konuları yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 3 Dakika
İnternetten Alışveriş Nedir? Nasıl Yapılır? İyi ve Kötü Yanları Nelerdir?

İnternetten alışveriş günümüzde kullanıcıların en sık tercih ettiği alışveriş yollarındandır. İnternet üzerinden alışveriş nedir? İnternet sitelerinden online alışveriş nasıl yapılır? İnternetten alışverişin avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Okunma Süresi : 3 Dakika
RAM Nedir? Nasıl Çalışır?

Bilgisayarın en önemli parçalarından biri olan ve adeta beyin görevini gören RAM nedir, ne işe yarar, nasıl çalışır?

Okunma Süresi : 3 Dakika
PUBG Nedir ve Nasıl Oynanır?

PUBG ( PlayerUnknown's Battlegrounds ), 2017 yılında piyasaya çıkmış online tabanlı bir video oyunudur. Asıl yükselişini 2018 yılında iOS ve Android işletim sistemine sahip mobil cihazlara ücretsiz olarak indirebilmesi sayesinde yakalamıştır. Günümüzde son derece popüler olan ve büyük bir kitleye hitap eden bu oyunun özellikleri nelerdir? Gelin beraber oyunu inceleyelim.

Okunma Süresi : 2 Dakika
DAHA FAZLA YÜKLE
Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir.. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır "İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır"