Bilim & Teknoloji
Bilim & Teknoloji
Genel Hatları İle WordPress

Dünya üzerinde en çok kullanılan web yazılımlarının başında gelen wordpress için yerli ve yabancı olmak üzere sektörlere göre çeşitli wordpress temaları üretilmektedir. Ortaya çıkarılan tema projeleri sektörün ihtiyaçlarına göre planlanıp dizayn edilmektedir. Projelerin günümüz trendlerine uygun olarak ortak özellikleri.....

Okunma Süresi : 3 Dakika
Akıllı Telefonların Ömrünü Uzatmak için Mutlaka Dikkat Edilmesi Gerekenler

Akıllı telefonlar gündelik yaşamda en sık kullandığımız cihazlar olsa da aslında oldukça hassas yapılı teknolojik ürünlerdir. Bu ürünleri daha uzun süre kullanmak için bazı kullanıcı hatalarından uzak durmak gereklidir. Akıllı telefonların ömrünü uzatma yöntemleri konusu yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 2 Dakika
Telefona Gelen Reklam Mesajları Nasıl Engellenir ve Şikayet Edilir?

Gün içinde telefona gelen ve ilgilenmediğimiz markalara ya da kurumlara ait olan mesajlar hem rahatsız olmamıza hem de telefonun gereksiz şekilde meşgul edilmesine yol açarak sinir bozucu bir hal alabilir. İstenmeyen reklam mesajlarını şikayet etme konusu yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 2 Dakika
Sosyal Medya Uzmanlığı Nedir? Sosyal Medya Uzmanı Ne Yapar?

Teknolojinin hayatımızdaki vazgeçilmez bir etki alanı olan sosyal medya beraberinde pek çok iş ve uzmanlık alanını getirmiştir. Sosyal medya uzmanlığı bu işlerden biri olmakla birlikte bilişim dünyasında oldukça önemlidir. Sosyal medya uzmanı nedir, ne iş yapar konusu yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 3 Dakika
Mobil Uyumlu Web Sitesi Nasıl Yapılır?

SEO çalışmalarında başarılı olmak için web sitenizin mobil uyumlu olması şart.

Okunma Süresi : 3 Dakika
Site Hızlandırma ve SEO İçin Resimler Nasıl Optimize Edilir?

Web sitenizde resim optimizasyonu yaparak hem sayfaları daha hızlı hale getirebilir, hem de arama motoru sıralamalarında öne çıkabilirsiniz.

Okunma Süresi : 3 Dakika
Microsoft Office 365’in Avantajları

Pek çok kişi kutulu Office sürümleri ile Microsoft Office 365 arasında ikilemde kalıyor. Peki Office 365 ne gibi avantajlara sahip?

Okunma Süresi : 4 Dakika
Apple Watch 4 Çıkış Tarihi, Fiyatı ve Özellikleri

12 Eylül 2018 tarihinde Apple büyük etkinliğini düzenleyecek ve yeni iPhone XS telefonların yanı sıra Apple Watch 4 de tanıtılacak.

Okunma Süresi : 2 Dakika
TV – Monitördeki Game Mode (Oyun Modu) Ne Anlama Geliyor?

Modern oyun televizyonları ve monitörlerinde artık Game Mode seçeneğiyle daha akıcı bir deneyim sunuluyor.

Okunma Süresi : 3 Dakika
DAHA FAZLA YÜKLE
Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir.. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır "İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır"