Bilim insanları sinema tarihinin en etkileyici filmlerini listeledi

Bilim insanları, kullandıkları özel bir yöntemle milyonlarca filmi inceleyip en etkileyici olanları bizlere sundu. 

29.07.2019 - 18:50
30.07.2019 - 11:27
Yorum Yap
1 dk okuma süresi
Sosyal medya sürekli gördüğümüz enler içeriklerinin neye göre belirlendiğini ve hazırlandığını çoğumuz merak ederiz. Bazıları tamamen içerik sahibinin kişisel düşüncesine göredir bazıları da birkaç kişilik bir ekibin masaya oturup tartışarak belirlediği ürünlerdir. Ancak bu sefer uzmanlar ağ bilimi denilen özel bir yönetmi kullanarak daha bilimsel ve herkes tarafından kabul görebilecek bir liste hazırladı.

Tüm zamanların en etkileyici filmleri listesinde bilinenin aksine ilginç bir yöntem kullanan bilim insanları, neredeyse sinema tarihinin tüm filmlerini inceledi diyebiliriz.Uzun uğraşlar sonucunda çalışmayı yürüten ekip nihai bir sonuca ulaştı.

Başka filmleri etkilemek de nasıl oluyor?

Bir filmde bulunan herhangi bir sahneyi düşünün. Başka bir filmde bu sahnenin neredeyse bire bir benzerinin olduğunu görürseniz eski olanın yeniyi etkilediğini söyleyebilirsiniz. Bu konu üzerinden IMDB’de bir ağ geliştiren bilim insanları başka filmlere en çok ilham olan filmleri yavaş yavaş listelemeye başladı.

İşte uzmanların uzun uğraşlar sonucu elde ettiği tüm zamanların en etkileyici filmler listesi:

  1. Oz Büyücüsü
  2. Star Wars
  3. Psycho
  4. King Kong
  5. A Space Odyssey
  6. Metropolis
  7. Yurttaş Kane
  8. Bir Ulusun Doğuşu
  9. Frankenstein
  10. Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim