Bilim İnsanları Bor Sayesinde Beyin Kanserini 18 Ayda Tedavi Etti

Çağımızın en yaygın ve en ürkütücü hastalıklarının başında gelen kanser için hala bir tedavi yöntemi bulunamadı. Ne yazık ki erken teşhis olmaması durumunda kanser hastalarının umudu yok. Nihayet kanser konusunda müjdeli haber geldi ve Türkiye'yi de yakından ilgilendiriyor.

30.06.2019 - 15:00
30.06.2019 - 15:07
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

ABD’nin Northern Illinois Üniversitesinden Prof. Dr. Narayan Hosmane, kanser tedavisi için yaptığı çalışmalar sonucunda “Boron nötron yakalama terapisi” sayesinde başarıya ulaştıklarını duyurdu. Japonya’daki bilim insanları ile birlikte ortaklaşa bir çalışma yürüttüklerini ve bu yöntemi denediklerini söyleyen Hosmane, bor elementi sayesinde beyin kanseri olan hastalarda güzel sonuçlar aldıklarını ve 18 ay içinde kanserin tamamen yok olduğunu dile getirdi.

Kanser Tedavisinde Devrim Niteliğinde

Hitit Üniversitesi’nde gerçekleştirilen 7. Anorganik Kimya Kongresi için Çorum’a gelen Prof. Dr. Narayan Hosmane, kanser tedavisi için umut bekleyen hastalara müjdeli haberi verdi. Uzun zamandan beri yürüttükleri bir çalışma kapsamında Bor elementi ile kanser tedavisinde olumlu sonuçlar aldıklarını belirten Hosmane, uzun yıllardan beri sağlık alanında bor elementinin nasıl kullanılacağına dair çalışmalar yürüttüğünü ifade etti.

Türkiye Bor Rezervi Bakımından Zengin

Kongrede yaptığı konuşmada dünyanın en önemli bor rezervlerinin Türkiye’de olduğunu ve geri kalanının ise ABD sınırları içerisinde yer aldığını belirten Hosmane, borun birçok alanda kullanıldığını ve sağlık alanında da önemli bir elemente dönüştüğünü vurguladı. Bor elementinin patlaması durumunda alfa partikülleri yaydığını belirten Hosmane, bu partiküllerin 2,79 Mega elektronik enerjiye sahip olduğunu ve bu enerjinin herhangi bir hücreyi öldürebilecek güçlü olduğunu dile getirdi. Kimyacıların görevinin elementi kanser hücresinin yönlendirmek olduğunu ifade eden Hosmane, aksi halde bunun zararlı olacağını ifade etti.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim