Bilgisayar’dan Instagram’a Fotoğraf ve Video Yüklemenin 4 Kolay Yolu

Kendi Instagram hesabınıza, kendi bilgisayarınızdan fotoğraf veya video yükleyemiyor olmak, çok can sıkıcı değil mi? Bu durumu aşmanızı sağlayacak 4 kolay yöntem ile karşınızdayız.
Yorum Yap
2 dk okuma süresi
4 Şubat 2019

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Instagram, sadece mobil cihazlardan kullanılması için tasarlanmış bir uygulama. Bir şekilde bilgisayarınızdan da, instagram hesabınıza fotoğraf yükleme ihtiyacı duyuyorsanız bunun için birkaç farklı yol bulunmaktadır. Yazımızın devamında, bunu en kolay ve legal şekilde yapabileceğiniz 4 yöntemi masaya yatırıyoruz.

2018 yılında sosyal medya devi Instagram, paylaşım yapma sürecine yardımcı olarak birkaç API yayınladı. Öyle ki artık bazı yardımcı programlar sayesinde, Instagram’a zamanlanmış fotoğraflar dahi eklenebiliyor. Böylece kurumsal firmalar, ileride yapacakları paylaşımları çok daha öncesinden planlayabiliyorlar.

Facebook, Instagram'ı 2012 yılında 1 milyar dolara satın aldı. Sosyal medya uygulamasının bugünkü değeri ise 100 milyar dolardan daha fazla.

Instagram her ne kadar anlık fotoğraf yükleme uygulaması olarak ortaya çıkmış ise de, bazı durumlarda kişiler önceden çekilmiş ve sadece bilgisayarlarında bulunan videolarını da Instagram hesaplarına rahatça yüklemek istiyorlar. Elbette bu video veya fotoğrafları, e-mail yolu ile telefonunuza göndererek, oradan tekrar Instagram’a yüklemeniz mümkün. Fakat bu hem zaman hem de gereksiz yere veri kaybettirecek, hantal bir yöntemdir.

Bu basit engeli aşacak programlar elbette bulunuyor fakat öncesinde küçük bir uyarı yapmakta fayda var. Instagram, mobil cihazların kullanılması konusunda çok katı ve özellikle çoklu görsel yüklemelerinden nefret ediyor. Bu işlemleri yapmak için 3. parti yazılımları kullanmanız, onu sinirlendirebilir. Sosyal medya devi, elbette milyonlarca kullanıcısının bu yazılımları kullandığının farkında fakat sınırı aşanların cezasını da kesmektedir.

04. Tarayıcı İle Instagram’a Fotoğraf Yükleme

Tarayıcınızdan, Instagram’a girdiğinizde sitenin size sadece bazı paylaşımları beğenme ve yorum atma gibi sınırlı özellikler verdiğini görebilirsiniz. Bazı tarayıcıların ise Instagram’ı bilgisayardan dahi kullanıyor olsanız, mobil versiyonunu açabilme gibi ekstra özellikleri bulunmaktadır. Bu ekstra özellikleri edinmek için ise genelde bazı eklentileri kurmamız gerekiyor.

En çok kullanılan tarayıcı olan Chrome’de, tamamen ücretsiz bir şekilde kullanılabilen ‘Desktop for Instagram‘ eklentisi ile Instagram hesabınıza istediğiniz kadar fotoğrafı ekleyebilirsiniz.

03. Mac İle Instagram’a Fotoğraf Yükleme

Sadece Mac platformlarında kullanılabilen ‘Flume‘, tam özellikli bir Instagram yardımcı eklentisidir. Eklenti yardımıyla hesabınıza fotoğraf ekleyebilir ve hatta birden fazla hesabı da aynı anda yönetebilirsiniz. Ücretli versiyonunda, fotoğraflarınıza efekt verme özellikleri de bulunmaktadır.

02. Deskgram İle İnstagram’a Fotoğraf Yükleme

Hem PC hem de Mac platformlarında çalışabilen Deskgram uygulaması, ücretli fakat çok uygun bir fiyattan satışa sunulduğu için bu listede olması gerektiğini düşündüm. Sadece 3 dolar gibi uygun bir fiyata satın alabileceğiniz program, sadece resim değil aynı zamanda video yükleme imkanı da sunuyor.

01. Bilgisayarda Emülatör Kullanarak Instagram’a Fotoğraf Yükleme

Sosyal medya devine fotoğraf yüklemenin bir yolu da bilgisayarınıza emülatör kurarak, Android işletim sistemini çalıştırmaktır. IOS sisteminde çok verimli olmasa da herhangi bir Android sürümünü Emülatöre yüklemeniz ile, mobil cihazınızı bilgisayarınızın imkanları ile kullanabilirsiniz.

Windows için en başarılı emülatör ise kesinlikleBlueStacks App Player. Bu uygulama ile sadece Instagram’ı değil birçok mobil uygulamayı bilgisayarınızdan kullanabilirsiniz.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz basın ahlak ilkelerine uymaya söz vermiştir.Gizlilik Politikası |Hakkımızda | Künye | İletişim devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com