Haber

Beştepe’de kritik Erdoğan-Bahçeli görüşmesi

Beştepe’de gerçekleşen kritik Erdoğan-Bahçeli görüşmesinde önemli kararların alındığı vurgulandı. “Erdoğan’ı destekleyeceğiz” sözlerinin hemen ardından Bahçeli dün Beşitepe’de Erdoğan ile ortak bir görüşme gerçekleştirdi. 35 dakika süren zirvede, iki partinin yol haritası üzerinde çalışması kesin olarak ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bir araya geldi ve 2019’daki Cumhurbaşkanlığı seçimi ve genel seçimlere kadar iki partinin izleyeceği yöntem, uyum yasaları konusunda ittifak ve baraj konusu başta olmak üzere atılabilecek adımları 35 dakika içerisinde baş başa görüştü.

Beştepe’de Kritik Görüşme

Bahçeli’nin hafta başında yaptığı basın toplantısında, Kasım 2019’daki Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olarak yer almayacakları ve adaylarının Erdoğan olduğunu açıklamasının hemen ardından AK Parti ve MHP’nin izleyeceği yol haritasını belirlemek üzere dün iki parti lideri de bir araya geldi. Bahçeli, basın toplantısında Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin yürürlüğe girmesi için, “evet” cephesinde yer alan MHP’nin, sistemin tam anlamıyla uygulanacağı 2019 seçiminde Erdoğan’ı sonuna kadar destekleyeceklerini ifade ederek, bu desteğin sistemin pekişmesi adına 5 yıl boyunca süreceğinden de bahsetmişti. Bahçeli, iki partinin genel seçimde ittifak yapması formülünü açıklarken de oy pusulasında hem ittifakın hem de partilerin isminin bulunacağı bölümlerin bulunmasını öneri olarak sunmuştu.

Bahçeli, AK Parti’den davet gelmeden bu önerilerle ilgili görüşme yapılmasının siyasi nezaketsizlik olacağını belirtmişti. İki lider, bu açıklama trafiğinin ardından dün saat 16.05’te, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde 35 dakika süren bir ikili görüşme gerçekleştirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu