Beşiktaş Kaymakamlığı’ndan yılbaşı kutlamalarına red

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
25 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Yılbaşında Taksim’den sonra bir yasakta Beşiktaş’tan geldi. Beşiktaş Kaymakamlığı tarafından alınan karar doğrultusunda Beşiktaş Belediyesinin Barbaros Bulvarı’nda yılbaşı kutlamalarına ‘güvenlik’ gerekçesiyle izin verilmediği kaydedildi.

Beşiktaş Kaymakamlığı, Beşiktaş Belediyesinin Barbaros Bulvarı’nda yılbaşı kutlamalarına ‘güvenlik’ gerekçesiyle izin verilmediğini resmen açıkladı. Beşiktaş Belediyesinin yılbaşı kutlaması için 31 Aralık’ta Barbaros Meydanı’nda saat 21.00 ila 03.00 saatleri arasında yılbaşı kutlaması düzenlemek için yaptığı izin başvurusu, Beşiktaş Kaymakamlığı tarafından reddedildi.

Beşiktaş Belediyesinin başvurusunu değerlendiren Kaymakamlık ret hakkındaki yazısına gerekli makamlara hemen ulaştırdı. Kutlamanın planlandığı alanda Anadolu-Avrupa Yakası deniz ulaşımının geçiş hattı ve iskele olduğu belirtilirken bu bölgelerde yılbaşı kutlaması yapılmasının belli saatler içerisinde güvenlik riski taşıdığının altı çizildi. Emniyet Genel Müdürlüğü, yılbaşının huzur ve güven içerisinde geçirilmesi amacıyla bazı tedbirler alındığına da dikkat çekti.

Yılbaşı Kutlamalarına Beşiktaş’tan da Yasak

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, halkın yoğun olduğu eğlence yerleri, alışveriş merkezleri ile ana arterlerde kapkaç, yankesicilik, dolandırıcılık olaylarına karşı yaya ve motorlu devriyelerin arttırılacağı ve yılbaşı tatili yüzünden yolcu sayısının artacağı hava, deniz limanları, gar ve terminaldeki devriye ekipleri takviye edilecek, özel güvenlik görevlilerinin uyarılacağı ifade edildi. Yılbaşı nedeniyle şehir içi taşımacılık yapan araçlarda ve duraklarda oluşacak yoğunluk dikkate alınarak kontroller daha da arttırılacak ve halkın toplanacağı bazı yerlerde ise ilgili kurallara vatandaşların da rağbet etmesi istendi.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com