Beşiktaş Kaymakamlığı’ndan yılbaşı kutlamalarına red

Beşiktaş Kaymakamlığı tarafından alınan karar doğrultusunda Beşiktaş Belediyesinin Barbaros Bulvarı'nda yılbaşı kutlamalarına 'güvenlik' gerekçesiyle izin vermedi.

25.12.2017 - 23:27
25.12.2017 - 23:27
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Yılbaşında Taksim’den sonra bir yasakta Beşiktaş’tan geldi. Beşiktaş Kaymakamlığı tarafından alınan karar doğrultusunda Beşiktaş Belediyesinin Barbaros Bulvarı’nda yılbaşı kutlamalarına ‘güvenlik’ gerekçesiyle izin verilmediği kaydedildi.

Beşiktaş Kaymakamlığı, Beşiktaş Belediyesinin Barbaros Bulvarı’nda yılbaşı kutlamalarına ‘güvenlik’ gerekçesiyle izin verilmediğini resmen açıkladı. Beşiktaş Belediyesinin yılbaşı kutlaması için 31 Aralık’ta Barbaros Meydanı’nda saat 21.00 ila 03.00 saatleri arasında yılbaşı kutlaması düzenlemek için yaptığı izin başvurusu, Beşiktaş Kaymakamlığı tarafından reddedildi.

Beşiktaş Belediyesinin başvurusunu değerlendiren Kaymakamlık ret hakkındaki yazısına gerekli makamlara hemen ulaştırdı. Kutlamanın planlandığı alanda Anadolu-Avrupa Yakası deniz ulaşımının geçiş hattı ve iskele olduğu belirtilirken bu bölgelerde yılbaşı kutlaması yapılmasının belli saatler içerisinde güvenlik riski taşıdığının altı çizildi. Emniyet Genel Müdürlüğü, yılbaşının huzur ve güven içerisinde geçirilmesi amacıyla bazı tedbirler alındığına da dikkat çekti.

Yılbaşı Kutlamalarına Beşiktaş’tan da Yasak

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, halkın yoğun olduğu eğlence yerleri, alışveriş merkezleri ile ana arterlerde kapkaç, yankesicilik, dolandırıcılık olaylarına karşı yaya ve motorlu devriyelerin arttırılacağı ve yılbaşı tatili yüzünden yolcu sayısının artacağı hava, deniz limanları, gar ve terminaldeki devriye ekipleri takviye edilecek, özel güvenlik görevlilerinin uyarılacağı ifade edildi. Yılbaşı nedeniyle şehir içi taşımacılık yapan araçlarda ve duraklarda oluşacak yoğunluk dikkate alınarak kontroller daha da arttırılacak ve halkın toplanacağı bazı yerlerde ise ilgili kurallara vatandaşların da rağbet etmesi istendi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim