Berat Albayrak’tan Kurban Bayramında 9 gün tatil bekleyenleri üzen açıklama: Kurban Bayramı tatilini olumlu bulmuyorum

Milyonlarca vatandaş Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olmasını beklerken Berat Albayrak'tan olumsuz açıklamalar geldi. Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde herkes Kurban Bayramı tatili uzatılacak mı sorusunun yanıtını arıyordu. Bu konuda bugün bir açıklama yapan Hazine Ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olmasına olumlu bakmadığını söyledi.

30.07.2019 - 19:22
31.07.2019 - 11:22
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? Kurban Bayramı yaklaşırken milyonlarca kişi bu sorunun yanıtını merak ediyor. Bayramda tatile çıkmak için hazırlık yapanlar Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olmasını istiyor. Özellikle memur ve çalışanların beklediği bu karara bugün Hazine Ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’tan olumsuz yorumlar geldi. Berat Albayrak Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olmasına olumlu bakmadığını belirtirken hala akıllarda aynı soru var. Kurban Bayramı tatili 9 gün olacak mı?

Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Hazine Ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Merkez Bankası’nın faiz kararı, enflasyon, kıdem tazminatı, borç yapılandırmaları ve Kurban Bayramı tatili konusunda önemli değerlendirmeler yaptı. Berat Albayrak’ın açıklamaları arasında en çok merak edilen konu ise Kurban Bayramı tatili oldu. Kurban Bayramı bu yıl 10 Ağustos tarihinde arife günü ile birlikte başlıyor. 11 Ağustos pazar günü Kurban Bayramı’nın 1. günü olacak. 4 günlük Kurban Bayramı’nın bitişi 14 Ağustos Çarşamba gününe denk geliyor. Milyonlarca çalışan memur Kurban Bayramı tatiline perşembe ve cuma günlerinin de eklenmesini istiyor. Ancak Hazine ve Maliye bakanı Albayrak, tatile çıkmayı planlayanlarla aynı fikirde değil. Bakan Berat Albayrak bugün yaptığı açıklamada Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olmasına olumlu bakmadığını söyledi.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim