Benzin Fiyatlarına Akşam Saatlerinde 27 Kuruş Zam Gelebilir

Benzin fiyatlarına zam iddiaları geçtiğimiz haftalarda gündeme gelmiş ve 19 - 20 kuruş zam yapılacağı öne sürülmüştü. Ancak yapılacak olan zammın 27 kuruşa çıkarıldığı öğrenildi. Devlet bu zammı pompa fiyatlarına yansıtabilir ya da ÖTV gelirlerinden feragat ederek benzin fiyatlarının sabit kalmasını sağlayabilir. Bu akşam saatlerinde benzin fiyatlarına zam gelip gelmeyeceği netleşecek.

01.07.2019 - 15:58
01.07.2019 - 18:11
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Haziran ayının ilk yarısında uluslararası piyasalarda benzinin ton fiyatı 580 dolara kadar düştü. Brent petrolde de Haziran ayının ilk yarısında gerileme yaşandı ve 59 dolara kadar düştü. Akaryakıt fiyatlarının da bundan etkilenerek indirime gireceği gündeme gelmişti. Ancak son dönemlerde dünyanın çeşitli yerlerinde yaşanan gerginlik enerji fiyatlarını etkiledi. Yaşanan gerginlikler nedeniyle brent petrol yükselmeye başlayarak 66 dolara kadar ulaştı. Benzinin ton fiyatı ise uluslararası piyasalarda 590 dolardan önce 620 dolara ardından da 642 dolara kadar çıktı.

Zam İhtiyaç Haline Geldi

Geçtiğimiz hafta benzin fiyatlarına 19 – 20 kuruşluk bir zam yapılması gündeme gelmişti. Ancak yaşanan bu gelişmelerin ardından zam ihtiyacı daha da arttı ve 27 kuruşa kadar yükseldi. Akşam saatlerinde devletin bu zammı pompa fiyatlarına mı yansıtacağı yoksa ÖTV ve gelirlerinden feragat mı edeceği belli olacak. Devlet ÖTV gelirlerinden feragat ederse benzin fiyatları sabit kalacak.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim