Belt Lipektomi Nedir? Belt Lipeotomi Ameliyatı Neden Yapılır?

NAVİGASYONBelt Lipektomi – Torsiyon Plasti Nedir?Belt Lipektomi Ameliyatı Nasıl Yapılır?Belt Lipektomi Kimler İçin Uygundur?Belt Lipektomi – Torsiyon Plasti Ameliyatı Neden Yapılır?Belt Lipektomi Ameliyatının Faydaları Nelerdir? Kilo alımına bağlı olarak cilt dokusu genişler. Genişleyen cilt dokusu ise kilo alımına bağlı olarak içi dolar. Bu kısır döngü kişi bu duruma dur diyene ve sağlık durumu değişene kadar […]

03.01.2019 - 23:59
03.01.2019 - 23:59
Yorum Yap
3 dk okuma süresi

Kilo alımına bağlı olarak cilt dokusu genişler. Genişleyen cilt dokusu ise kilo alımına bağlı olarak içi dolar. Bu kısır döngü kişi bu duruma dur diyene ve sağlık durumu değişene kadar devam edebilir. Bilinçsiz kilo alımı, obezite ve diğer hormonal hastalıklara bağlı olarak görülen kilo alımının getirisi olan bu durum, kilo verilince daha net ortaya çıkar.

Kilo verilmesine bağlı olarak içi boşalan cilt dokusu, ortadan kaybolmadığı ve esnekliğini kaybettiğinden ötürü ciddi şekilde sarkmalar yapar. Plastik scerrahi ve estetik cerrahi uygulamaları ile cilt dokusu doğru miktarlada toparlanarak, kişinin daha düzgün bir cilt formu kazanması amaçlanır.

Belt Lipektomi – Torsiyon Plasti Nedir?

Torsiyon Plasti, ciddi oranlarda kilo vermiş kişilerde karın bölgesi, bel bölgesi ve sırt bölgesinde ortaya çıkan sarkmaların; gövdenin alt bölgesinde pantolon giyme şeklinde yukarı doğru toparlama, üst bölgesinde ise aşağı doğru geren, bu sayede ortamdaki sarkmaların toparlanmasını sağlayan başarılı bir operasyondur.

Torsiyon Plasti uygulamasında, karın ön duvarı ile yan duvarında görülen sarkmaya bağlı doku fazlalıkları çıkartılır. Kalçalardaki erime durumu ise kalça oluşturma uygulaması yani gluteal augmentasyon uygulaması ile düzeltilir.

Erkek hastada kilo verilmesine bağlı olarak başlamış, kilo kaybına bağlı olarak içi boşalacak ve sarkmaya devam edecek deri dokusu örneği.

Belt Lipektomi Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Belt lipektomi ameliyatı, genel anestezi uygulanarak yapılır ve operasyona süresi bireyden bireye göre farklılık göstermekle beraber 3-6 saattir. Ameliyat tamamlandıktan sonra kişi ortalama olarak 3 gün kadar hastahanede gözetim altında kalması tavsiye edilir. Erken dönemde hareket ettirilerek hasta ayağa kaldırılır. Hastahaneden çıkış yapıldıktan sonraysa yaklaşık olarak 2 haftalık sakin bir istirahat dönemine geçilir.

Ameliyat sonrası döneminin içerisinde hem dikiş izleri hem de cilt dokusunun elastikiyeti için korse kullanımı gerekebilir. Aynı zamanda silikon bantlar sayesinde yara izleri belli bir süre sonra belirsizleşir.

Ameliyat sonrası doktor kontrolündeki ilaç kullanımı ile minimum ağrı durumu da ortadan kaldırılabilir.

Kadında Belt Lipektomi – Torsiyon Plasti uygulanabilecek olan bölgelerin operasyon öncesinde belirlenmesi.

Belt Lipektomi Kimler İçin Uygundur?

Belt lipektomi uygulaması için beklenen en uygun hasta profili, alkol ve tütün ürünü kullanmayan, ideal kilo kontrolü bulunan, doğru ve dengeli beslenmeyi devam ettirebilecek ve kilo kaybına bağlı ciddi şekilde cilt dokusu sarkmış olan bireyler en uygun görülen hastalardır.

Ancak bireyin ameliyat için uygunluğu aynı zamanda yapılan muayeneler sonucunda ameliyata engel olacak bir durumun bulunmamasıyla belirlenir. Ameliyat genel anestezi altında yapılacağı için bireyin anestezi protokolüne uygunluk göstermesi çok önemlidir.

Belt Lipektomi – Torsiyon Plasti Ameliyatı Neden Yapılır?

Çeşitli sebeplerden ötürü aşırı kilo almış ve bu kiloların verilmesine bağlı olarak cilt dokusunda yani deri dokusunda ciddi sarkmalar olan hastalarda bu cilt dokusunun toparlanması gerekir. Bu uygulama hem psikolojik açıdan hem de cilt sağlığı açısından çok önemlidir.

Belt Lipektomi ameliyatı ile karın bölgesindeki deri fazlalığı bikini bölgesinde toparlanır. Bu sayede ensizyon izi görülmez.

Belt Lipektomi ameliyatı ile karın bölgesindeki deri fazlalığı bikini bölgesinde toparlanır. Bu sayede ensizyon izi görülmez.

Belt Lipektomi Ameliyatının Faydaları Nelerdir?

Torsiyon plasti ameliyatı için ilk olarak ciddi oranda sağlam bir irade ve kararlılık gerekir. Kilo verildikten sonra ortaya çıkan deri sarkmalarının ise mutlaka doğru oranda toparlanmalıdır. Belt lpektomi ameliyatının hastaya sağladığı faydalar ise şu şekildedir;

  • Öncelikle hastanın bedeniyle yeniden barışması, öz güven kazanması sağlanır,
  • Sarkan deride yanma, nekroz gibi durumların ortaya çıkmasının önüne geçilir,
  • Kan dolaşımının düzelmesi ve vücudun daha az efor sarf etmesi sağlanır. Bu özellikle ileriye dönük kalp damar sağlığı için çok önemlidir.
  • Sağlıklı hayatın sürdürülebilmesi açısından torsiyon plasti ameliyatı çok önemlidir.

[su_accordion][su_spoiler title=”KAYNAKLAR” open=”no” style=”default” icon=”plus” anchor=”Kaynaklar” class=””]

www.plastikcerrahi.org.tr/[/su_spoiler] [/su_accordion]

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim