Bekçilik Yazılı Sınavı Tarihleri Belli Oldu, Bekçilik Yazılı Sınavından Kaç Puan Almak Gerekir?

Bekçilik yazılı sınavı tarihleri geçtiğimiz günlerde açıklandı. Bekçi olmak isteyenler ve yazılı sınava katılmaya hak kazananlar “bekçilik yazılı sınavından kaç puan almak gerekir” sorusunun yanıtını aramaya başladı. Bekçilik yazılı sınavına giren adayların en az 50 puan almaları ve bir sonraki aşamaya geçmeleri gerekiyor.

29.06.2019 - 12:17
29.06.2019 - 12:17
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Bekçilik yazılı sınavı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliği içerisinde yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bekçilik yazılı sınavı tarihleri ve sınav giriş yerleri geçtiğimiz günlerde açıklandı. Yapılan açıklamada aynı zamanda sınav giriş kuralları ve adaylarda aranan şartlar da ortaya çıktı. Bekçilik yazılı sınavına girecek olan adaylar Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden 5 Temmuz 2019 tarihi itibari ile sınav giriş belgelerini alabilecek. Ancak sınava girmeye hak kazanan adayların kafasında aynı soru işaretleri var. Bu yıl yapılacak olan “bekçilik yazılı sınavından kaç puan almak gerekir” sorusunun yanıtı adaylar tarafından araştırılıyor.

Bekçilik Yazılı Sınavı Ne Zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan ortak açıklamaya göre bekçilik yazılı sınavı 13 Temmuz 2019 tarihinde yapılacak. 1. dönem Çarşı ve mahalle bekçiliği yazılı sınavı Batman, Ankara, Gaziantep, Erzurum, İzmir, İstanbul ve Sivas’ta kurulacak olan sınav merkezlerinde gerçekleştirilecek. 13 Temmuz 2019 tarihinde yapılacak olan ilk dönem sınavı saat 09.00’da başlayacak. 2. dönem Çarşı ve mahalle bekçiliği yazılı sınavı ise sadece İstanbul ve Ankara’da gerçekleştirilecek. Bu sınav da yine 13 Temmuz tarihinde saat 14.00 itibariyle başlayacak.

Bekçilik Yazılı Sınavından Kaç Puan Almak Gerekir?

Milli Eğitim Bakanlığı Soru Hazırlama Komisyonu tarafından hazırlanan bekçilik yazılı sınavının soruları çoktan seçmeli olacak. Adaylara 2018-2019 eğitim öğretim yılı ve öncesi müfredatına göre belirlenen toplam 100 soru sorulacak. Soruların dağılımı ise Türkçe 20, Sosyal bilgiler 15, Fen bilgisi 15, Matematik 15, Hayat Bilgisi 15 ve genel kültür 20 soru şeklinde olacak. Bekçi olmak isteyen adayların 100 soru üzerinden en az 50 puan alması gerekiyor. Bekçilik yazılı sınavında 50’nin altında puan alan adaylar bir sonraki aşamaya geçemeyecekler.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim