Haber

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Çok sayıda kişi tarafından beklenen bedelli askerlik yasa tasarısı Ağustos ayı başında Meclis’te onaylandı ve ardından Cumhurbaşkanı onayıyla da Resmi Gazete kararı yayınlandı. Bedelli askerlik bedeli 15 bin lira ve süresi de 21 gün olarak belirlenirken, pek çok kişi daha ilk günden kuyruğa girerek ödemeleri yaptı.

Fakat diğer yanda elinde nakit parası olmayanlar için bedelli askerlik kredisi veren bankalar da bulunuyor. Bedelli askerlik kredisi bu dönemde oldukça tercih edileceğe benziyor ve 3 Kasım’a kadar da başvurular sürecek. Peki hangi bankalar bedelli askerlik kredisi veriyor? Bedelli askerlik kredisi faiz oranları ne kadar?

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Bedelli Askerlik Kredisi

Aylardır beklenen ve genel seçimler sonrası açıklanan bedelli askerlikte 25 yaş minimum sınır olarak belirlenirken, süre 21 gün ve fiyat da 15 bin TL oldu. Elinde nakit parası olanların bunu hemen yatırması mümkünken, aynı zamanda bankalardan kredi çekme şansınız da var.

Bedelli askerlik kredileri ödeme ertelemeli ve düşük faiz oranlarıyla verilirken, kimi bankalar yüzde 1.70 gibi faiz oranları belirledi. Vade sayısı 48 aya kadar yükselirken, kimi bankalar da bu ödemeleri 3 ay kadar erteliyor.

Bedelli Askerlik Kredisi Nasıl Alınır?

Peki bedelli askerlik kredisi nasıl alınır? İşlem aslında oldukça basit ve tek ihtiyacınız olan şey bedelli askerlik talebinizi gösteren evrak. Bu evrakı e-devlet üzerinden yaptığınız başvuru ya da askerlik şubesinden alabiliyorsunuz. Ardından tek yapmanız gereken seçtiğiniz bankaya başvuru yapmak.

Tabii bedelli kredisi çekmek için belli banka şartları da bulunuyor. Örneğin daha önce yasal takip sürecine girdiyseniz ve adınız kara listede yer alıyorsa kred ialmanız mümkün değil. Eğer af ile kara listeden çıktıysanız, o zaman da oldukça yüksek bir maaş bordrosu göstermeniz şart. Bunlar dışında aylık gelir belgenizi göstermeli ve kredi notunuzu da sorgulatmalısınız.

Kimi bankalar ayrı ayrı bedelli askerlik kredisi açmazken, mevcut ihtiyaç kredileri üzerinden ilerliyorlar.

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar

Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi

Ziraat Bankası oldukça uygun faizli kredilere sahip ve bedelli askerlik için de ihtiyaç kredileri sunuyor. Devlet bankası olduğu için fiyatlar daha makul ve yüzde 1.67 ile ihtiyaç kredisi veriyor. Böylece 15 bin TL kredi çektiğinizde 12 ay vadeyle 17.016 TL, 48 ay vadeyle ise 23.472 TL ödüyorsunuz.

TEB Bankası Bedelli Askerlik Kredisi

TEB – Türk Ekonomi Bankası da bedelli askerlik başvurusu yapacak olanlara avantajlı krediler sunuyor. 15 bin liralık kredi 48 aya kadar vadeyle verilirken, oranlar da yüzde 1.70 ile başlıyor ve aynı zamanda 3 ay ertelenebiliyor. Üstelik başvuruyu doğrudan CEPTETEB mobil uygulaması aracılığıyla da yapabilirsiniz.

Şekerbank Bedelli Askerlik Kredisi

Şekerbank da özel ve avantajlı kredi koşulları sunarken, 15 bin TL’ye kadar bedelli askerlik kredi ihtiyaçlarınızı karşılıyor. 48 aya kadar kredi imkanı var ve aynı zamanda kredi tahsis ücreti de alınmıyor. Dolayısıyla Şekerbank’ı da tercihleriniz arasında tutabilirsiniz.

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

ING Bank Bedelli Askerlik Kredisi

Doğrudan bedelli askerlik kredisi çıkaran bankalar arasında ING Bank da yer alıyor. Yüzde 1.74 faiz oranıyla başlayan kredilerin vadesi 48 aya kadar çıkarken, ödemeleri de 3 ay sonra yapmaya başlıyorsunuz. Krediye hem internet sitesinden, hem de bankanın şubelerinden başvurabilirsiniz.

QNB Finansbank Bedelli Askerlik Kredisi

Bedelli askerlik kredisi veren bankalar arasında QNB Finansbank da yer alıyor. Yüzde 1.79’dan başlayan aylık faiz oranları 48 aya kadar varıyor ve 3 aylık ödeme erteleme fırsatı sunuluyor. İnternet şubesinden başvuru yapabileceğiniz gibi aynı zamanda gerekli evrakları yanınıza alarak banka şubelerine de gidebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu