Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Bebeklerin Gelişimi İçin Öğretici Oyuncaklar

İlk aylarında bebekler için etkili olan ve öğrenmesini sağlayan etkili oyuncaklar onların gelişiminde oldukça faydası bulunmaktadır. Peki bebeklerin ve çocukların gelişimi için hangi oyuncaklar seçilmeli?
Son Güncelleme:
 Bebeklerin Gelişimi İçin Öğretici Oyuncaklar

İlk annesi ile tanışan yeni bebeklerin elleri ile beraber hem oturmayı hem de kavramayı henüz bilmediklerinden bunu oyuncuklar ile ortadan kaldırma şansınız bulunmaktadır. İlk zamanlarında görmede sorun yaşayabilen bebekler zamanla renkleri daha da ayırt edebileceğinden oyuncuklar oldukça ilgisini çekebilecektir.

Müzikli Projektör

Bebeğin rahatlaması açısından müzik her yaşta kendisine fayda getirir. Bebekler her yaşta değişik müziklere değişik tepkiler verebilmektedir. Bu açıdan yeni doğmuş bebeklere klasik müzik dinletmekte oldukça yarar sağlar. Bununla beraber bebekler için müzikli projektörlerin de oldukça faydalı olacağını söylemek mümkündür.

Dönence

Yeni doğmuş bebeklerde dönence çok önemli bir oyuncaktır. Bebekler genellikle yatay pozisyonlarda yaşamlarına değişik eğlenceler katabilir. Bebeğin yatağının yanına monte edilebilecek aparatlar ile değişik şekiller ve renkler dikkatini oldukça çeker.

Bebek Aynaları

Bebekler için kırılmaz yumuşak aynalar oldukça etkili olacaktır. Bebekler ayanda gördükleri kendi görüntüleri ayırt edemese de oldukça eğlenecektir. 3 aydan büyük bebekler ayna ile birebir ilişki kurarken bu gülümsemesine neden olur.

Kitaplar

Rengarenk kitaplar ve çizimli desenler en güzel oyuncak seçeneklerdendir. İçerisinde öğretici bilgiler bulunan kitaplar bebeklerin gelişmesine oldukça etkilidir.

Çıngıraklı Oyuncaklar

Bebeğinizin oyalanması açısından bileklik ile beraber çıngıraklı oyuncaklar faydalıdır. Bileklerine takılacak olan çıngıraklı oyuncaklardan çıkacak olan sesler bebekleri oyalayacaktır.


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Sınavdan önce okunacak dualar! Zihin açan dualar nelerdir?
19 06 2020 - 19:19
Bugün Burcunuz Ne Söylüyor? İşte 13 Haziran 2020 Cumartesi Günlük Burç Yorumları
13 06 2020 - 11:24
Günlük Burç Yorumları 12 Haziran 2020 Cuma
12 06 2020 - 11:10
11 Haziran 2020 Perşembe Günlük Burç Yorumları
11 06 2020 - 13:27
10 Haziran Çarşamba Günlük Burç Yorumları
10 06 2020 - 11:06
9 Haziran Günlük Burç Yorumları
9 06 2020 - 15:04
Yorum Yap