Bebek Odası Dekorasyonu için İpuçları

NAVİGASYON Bebek Odası Duvar DekorasyonuBebek Odası için MobilyalarBebek Odası Dekorasyon Objeleri Bebek odasını dekore etmek, dünyaya yeni gelen misafirlerini bekleyen aileler için büyük bir heyecan kaynağı olabilmektedir. Ancak bu şirin odanın nasıl göründüğü kadar fonksiyonel açıdan özellikleri ve güvenli olup olmaması da oldukça önemlidir. Bebek odası dekorasyonu sırasında yapılan pek çok hata aile için gereksiz birer masraf olmanın […]

22.08.2018 - 21:56
22.08.2018 - 21:56
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

Bebek odasını dekore etmek, dünyaya yeni gelen misafirlerini bekleyen aileler için büyük bir heyecan kaynağı olabilmektedir. Ancak bu şirin odanın nasıl göründüğü kadar fonksiyonel açıdan özellikleri ve güvenli olup olmaması da oldukça önemlidir.Bebek odası dekorasyonusırasında yapılan pek çok hata aile için gereksiz birer masraf olmanın yanında bebek için de uygun olmayan şartlar yarattığından siz de bebek odası dekore etmenin ipuçlarını aşağıdaki yazımızdan öğrenebilirsiniz.

bebek odası dekorasyonu

Bebek Odası Duvar Dekorasyonu

Her odayı dekore ederken olduğu gibi bebek odası için de işler duvar rengi seçiminden başlamaktadır. Duvar rengini seçerken aileler çevrenin yönlendirmeleri etkisinde kalıp direkt olarak mavi ve pembe arasında seçim yapma zorunluluğunda hissetse de aslında bebeğin zihinsel gelişimi düşünülerek alternatifler değerlendirilmelidir.

Bilim insanlarına göre çocukların duvarda ve odada bulunan oyuncakları ve fark edilmesi gereken nesneleri daha iyi algılamaları adınabebek odası duvar rengiiçin en ideal tonlar beyaz, krem gibi yumuşak ve açık tonlar ya da bunlara yakın pastel renklerdir. Çok renkli ve karmaşık renkli duvar kağıtları bebekler için kafa karıştırıcı etki yaratarak zihinlerini olumsuz şekilde etkilemektedir.

bebek odası dekorasyonu

Bebek Odası için Mobilyalar

Bebek odası dizaynıiçin temel kuralın güvenilirlik olduğu unutulmamalıdır. Bebeklerin ilgisini çekecek ürünlerin güvenlikle buluşturulması ne yazık ki mobilya masrafının çoğu zaman bütçeleri aşmasına yol açmaktadır. Bu nedenle dekorasyon için işlev ve güvenliliği ön planda tutarak görsellik olabildiğince az düşünülmeli, estetik kaygılar güdülmemeli, çocukların seneler içinde ihtiyaçlarının hızlıca değişeceği unutulmamalıdır. Bu çerçevede bebeğiniz için yine oda duvarıyla uyumlu pastel ya da açık tonlarda düz mobilyalar tercih edilebilir.

Bebek Odası Dekorasyon Objeleri

bebek odası dekorasyonu

Bebek odalarının zemini ne denli düz olsa da bu odaları objelerle renklendirmek oldukça önemlidir. Özellikle perde, kırlent gibi detaylara renklilik ve desenler verilerek odanın detaylar sayesinde farklı bir görünüme bürünmesi sağlanabilir. Perdeyi loş bir ışıkla kombinlemekse bebeğin uykusu için ideal olacaktır.

Bebek odası dekorasyon objeleriseçiminde bebeklerin güvenliği yine göz önünde bulundurulmalı, boğaza kaçacak derece küçük süslemelerden kaçınmalı, eşyaların sivri köşeleri ya yastıklarla kapatılmalı ya da bebeklerin erişimine uzakta kalmalıdır.

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız:

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim