Bebekler İçin Cilt Bakım Ürünü Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

NAVİGASYONBebek Cilt Bakım ÜrünleriBebek Banyo Ürünü SeçimiBebek Altı TemizlemeBebek Çamaşırı Yıkama Ürünleri Hayatımızın tüm dönemlerini göz önünde bulundurduğumuz takdirde cildimizin en hassas olduğu zamanlar için bebeklik dönemi demek yanlış olmaz. Hayata başladığımız ve etrafımızdaki her varlığa karşı merak duyduğumuz bu yaşlarda en narin ve en çok özen gerektiren dönemde oluyoruz. Vücut sağlığı için bebeklik çağından […]

15.08.2018 - 23:02
15.08.2018 - 23:02
Yorum Yap
3 dk okuma süresi

Hayatımızın tüm dönemlerini göz önünde bulundurduğumuz takdirde cildimizin en hassas olduğu zamanlar için bebeklik dönemi demek yanlış olmaz. Hayata başladığımız ve etrafımızdaki her varlığa karşı merak duyduğumuz bu yaşlarda en narin ve en çok özen gerektiren dönemde oluyoruz. Vücut sağlığı için bebeklik çağından itibaren cildimiz dahil olmak üzere tüm çevreden korunmak gerektiğinden kimyasal içerikli ürünler konusunda ekstra bilinçli olmak da gerekiyor. Ailelere özel bebek cilt bakım ürünleri seçme rehberimize aşağıda yer alan yazımızdan ulaşabilirsiniz.

bebek cilt bakım ürünleri

Bebek Cilt Bakımı

Bebek Cilt Bakım Ürünleri

Bebeklerin cildi söz konusu olduğunda dikkat edilmesi gereken en önemli kriterlerden biri ürünün pH değeridir. Formülü yumuşak bir ürün seçmenin yanında pH derecesi nötr seviyede ve hipoalerjik içerikli ürünler tercih edilmelidir.

Bebekler için cilt ürünleri alırken içerik kadar çeşitliliğe de dikkat edilmelidir. Bebeklerin tahriş ve pişiğe müsait cildi için yağlar ve nemlendirici kremler çantadan eksik edilmemelidir. İçeriğinde Omega-6 bulunan cilt kremleri cilt tarafından emilmez, cildin dış katmanında durur ve bebeğin tahriş olmasını önlemek amacıyla kullanılabilir. Ürünlerin içindekiler kısmı okunarak boya, arındırıcı ya da parfüm içermediğinden emin olunmalıdır.

Çinko oksit içeren kremlerin rahatlatıcı ve antienflamatuar etkisi olduğu bilinmektedir. Güneş kremi seçerken de kremlerin içeriğinde bulunulmasına dikkat edilmesi gereken bu maddeye ek olarak UVA ve UVB koruyucu içeriğe de dikkat edilmeli, en az 20 faktörlük koruma etkisi bulunan kremler kullanılmalıdır. Çinko okside bir diğer alternatif de titanyum dioksittir.

bebek cilt bakım ürünleri

Banyoda Bebek Cilt Bakımı

Bebek Banyo Ürünü Seçimi

Bebeklere banyo yaptırmak için tercih edilen köpük ve sabunlar alkali madde içermemektedir. Bu nedenle bebeklere özel üretilen banyo köpüklerinde dahi dokunun yumuşak olmasına dikkat etmelisiniz. Şampuan seçimindeyse göz yakmayan formülleri tercih ederek bebeğinizin suya alışmasını sağlamak mümkündür.

Bebeklerin suyun sıcaklığının etkisiyle ya da sabunun yapısı gereği cildi kuruyacağından banyo esnasında da yağlar kullanılmalıdır. Doğal ürünler tercih etmek isteyenler, banyo durulama suyuna badem yağı ilave ederek bebeklerde cilt kuruluğu için önlem alabilirler.

Bebek kafa derisinde kurumadan kaynaklanan sarı deri döküntüleri meydana geldiğinde yine bebek yağları ile masaj yapıp sonrasında banyo yapmak faydalı olacaktır.

Bebek Altı Temizleme

Bebeklerin altını temizlemek için ekstra bir ürün kullanmak yerine bu işi su ve pamuk kullanarak halledebilirsiniz. Yağlı atıkları uzaklaştırmak için bebek temizleme losyonları yardımcı olmaktadır.

Bebek bezinin temas ettiği bölgelerde pişiği önlemek için zeytinyağı ile cilt yumuşatılabilir. Tüm önlemlere rağmen pişik sorunu meydana geldiyse bu defa da çinko oksit içeren yumuşatıcı kremlerle aynı bölgeye uygulama yapılmalıdır.

bebek cilt bakım ürünleri

Bebek Bakım Ürünleri

Bebek Çamaşırı Yıkama Ürünleri

Bebek giysilerini yıkamak için deterjanları tercih etmek alerjik etkilere yol açabilir ya da bebeklerin giysilerini sertleştirebilir. Bunun yerine sabun tozu kullanmak daha akıllıca olacaktır. Çamaşırları durularken bol su kullanmak ve her birini ütüleyerek hijyeni artırmak gereklidir.

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız:

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim