Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

BBP Genel Başkanı Destici: İmralı Canisinin HDP Üzerinden Meşrulaştırılması Kabul Edilemez

Eklenme:
 BBP Genel Başkanı Destici: İmralı Canisinin HDP Üzerinden Meşrulaştırılması Kabul Edilemez

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Destici, Terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ın 23 Haziran seçimleri için HDP’ye tarafsızlık çağrısı yaptığı mektubu hakkında konuştu. Destici, HDP’nin üzerinden PKK’nın ya da terörist başının meşrulaştırılmasını kabul etmediklerini söyledi.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Destici, Abdullah Öcalan’ın HDP’ye yaptığı tarafsızlık çağrısı hakkında değerlendirmelerde bulundu. Parti olarak terörist başı üzerinden PKK’nın ya da HDP üzerinden terörist başının meşrulaştırılmasını kabul etmediklerini belirten Destici, kendileri için PKK ne ise HDP’nin de o olduğunu dile getirdi.

Mursi’ye Rahmet Diledi

Yenikapı etkinlik alanında sivil toplum kuruluşu ve meslek odaları temsilcileri ile bir araya gelen Büyük Birlik Partisi Genel başkanı Mustafa Destici gündeme dair önemli açıklamalar yaptı. Destici konuşmasının başında Mısır’da demokratik yollarla seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı olan Muhammed Mursi’nin hayatını kaybetmesine değinerek Allah’tan rahmet diledi.

Cumhur İttifakı Adayını Destekliyoruz

23 Haziran seçimleri öncesinde Parti teşkilatı ve sivil toplum kuruluşları ile istişare yaptıklarını belirten Destici, Ülkenin hemen her bölgesinde siyasi bölücülerin belediye başkanlıklarına ve Belediye Meclis üyeliklerine sızmamaları için elinden gelen gayreti gösterdiklerini ve bu anlamda da kendi adaylarının olmadığı yerde Cumhur ittifakı adaylarını desteklediklerini söyledi.

Parti olarak 24 Haziran seçimlerinde nerede durdularsa 31 Mart seçimlerinde de orada olduklarını söyleyen Destici, 23 Haziran seçimlerinde de bunun değişmeyeceğini ve Cumhur ittifakının yanında durmaya devam edeceklerini söyledi.

Pazar günü yapılacak olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin sadece bir belediye seçimi olmanın ötesine geçtiğini belirten Destici, yeniden Türkiye’de sistem tartışmasını gündeme getirmeye çalışanlar olduğunu bunu yapanların amacının da terörle mücadeleyi durdurmaya çalışmak olduğunu ifade etti.

HDP ve PKK Aynıdır

İmralı’da tutuklu bulunan terörist başı Abdullah Öcalan’ın 23 Haziran seçimleri öncesinde yazdığı mektuba da değinen Destici, Türk Kürk seçmeni diye bir ayrımı kesinlikle kabul etmediklerini belirterek, seçmenlerin bu şekilde ayrıştırılmasını istemediklerini söyledi.


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Zuhal Topal’la Sofrada 15 Eylül Salı puan tablosu! Bugün Zuhal Topal kaç verdi?
15 09 2020 - 15:49
Meriç İzgi kimdir? Etkileşim almak için maymuna yapmadığını bırakmadı
14 09 2020 - 10:53
Polatlı’da neden kum fırtınası oldu? Kum fırtınası nedir, sebepleri neler?
12 09 2020 - 18:42
Aleyna Çakır’ın katil zanlısı Ümit Can Uygun Müge Anlı’yı tehdit etti! Oraya nasıl silah sokabilirim?
11 09 2020 - 16:19
Kardelen Kamışlı kimdir? Hotel Carmine nerede ve neler yaşandı?
11 09 2020 - 10:38
Ankara’da hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Hangi illerde sokağa çıkma yasağı olacak?
10 09 2020 - 11:32
Yorum Yap