BBP Genel Başkanı Destici: İmralı Canisinin HDP Üzerinden Meşrulaştırılması Kabul Edilemez

NAVİGASYONMursi’ye Rahmet DilediCumhur İttifakı Adayını DestekliyoruzHDP ve PKK Aynıdır Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Destici, Terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ın 23 Haziran seçimleri için HDP’ye tarafsızlık çağrısı yaptığı mektubu hakkında konuştu. Destici, HDP’nin üzerinden PKK’nın ya da terörist başının meşrulaştırılmasını kabul etmediklerini söyledi. Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Destici, Abdullah Öcalan’ın HDP’ye yaptığı tarafsızlık […]

22.06.2019 - 18:30
22.06.2019 - 18:30
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Destici, Terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ın 23 Haziran seçimleri için HDP’ye tarafsızlık çağrısı yaptığı mektubu hakkında konuştu. Destici, HDP’nin üzerinden PKK’nın ya da terörist başının meşrulaştırılmasını kabul etmediklerini söyledi.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Destici, Abdullah Öcalan’ın HDP’ye yaptığı tarafsızlık çağrısı hakkında değerlendirmelerde bulundu. Parti olarak terörist başı üzerinden PKK’nın ya da HDP üzerinden terörist başının meşrulaştırılmasını kabul etmediklerini belirten Destici, kendileri için PKK ne ise HDP’nin de o olduğunu dile getirdi.

Mursi’ye Rahmet Diledi

Yenikapı etkinlik alanında sivil toplum kuruluşu ve meslek odaları temsilcileri ile bir araya gelen Büyük Birlik Partisi Genel başkanı Mustafa Destici gündeme dair önemli açıklamalar yaptı. Destici konuşmasının başında Mısır’da demokratik yollarla seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı olan Muhammed Mursi’nin hayatını kaybetmesine değinerek Allah’tan rahmet diledi.

Cumhur İttifakı Adayını Destekliyoruz

23 Haziran seçimleri öncesinde Parti teşkilatı ve sivil toplum kuruluşları ile istişare yaptıklarını belirten Destici, Ülkenin hemen her bölgesinde siyasi bölücülerin belediye başkanlıklarına ve Belediye Meclis üyeliklerine sızmamaları için elinden gelen gayreti gösterdiklerini ve bu anlamda da kendi adaylarının olmadığı yerde Cumhur ittifakı adaylarını desteklediklerini söyledi.

Parti olarak 24 Haziran seçimlerinde nerede durdularsa 31 Mart seçimlerinde de orada olduklarını söyleyen Destici, 23 Haziran seçimlerinde de bunun değişmeyeceğini ve Cumhur ittifakının yanında durmaya devam edeceklerini söyledi.

Pazar günü yapılacak olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin sadece bir belediye seçimi olmanın ötesine geçtiğini belirten Destici, yeniden Türkiye’de sistem tartışmasını gündeme getirmeye çalışanlar olduğunu bunu yapanların amacının da terörle mücadeleyi durdurmaya çalışmak olduğunu ifade etti.

HDP ve PKK Aynıdır

İmralı’da tutuklu bulunan terörist başı Abdullah Öcalan’ın 23 Haziran seçimleri öncesinde yazdığı mektuba da değinen Destici, Türk Kürk seçmeni diye bir ayrımı kesinlikle kabul etmediklerini belirterek, seçmenlerin bu şekilde ayrıştırılmasını istemediklerini söyledi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim