Baykar yerli ve milli uçan arabanın prototipine dair ilk fotoğrafları paylaştı! TEKNOFEST’de uçuşu yapılacak

Türkiye'nin lider teknoloji markalarından biri olan Baykar, yerli ve milli uçan arabanın prototipi üzerine derin çalışmalar yürüttüklerini belirtti. Prototip, hazır olması durumunda TEKNOFES'te meraklılarına sunulacak. Twitter üzerinden ilk fotoğrafları paylaşılan prototip tasarım açısından oldukça özgün ve heyecanlandırıcı görünüyor.

06.08.2019 - 19:31
07.08.2019 - 11:56
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Dünyada otomobiller konusunda her geçen gün yeni bir teknolojik gelişme ortaya çıkıyor. Otomatik viteslerin ardından otonom sürüşe kadar başarılı bir şekilde geldiğimiz ve tamamen sürücüsüz araçları bile tasarlamaya başladığımız günümüzde bir diğer ilgi çekici amaçsa hiç şüphesiz uçan arabalar. Bu konuda fazlasıyla büyük hazırlıklar yapan Baykar, yeni prototipin ilk görsellerini paylaştı.

TEKNOFEST’te uçuşu yapılacak!

Baykar Teknik Müdürü ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, Türkiye’nin yerli ve milli ilk uçan arabası adayı ‘Cezeri’nin prototipi üzerinde çalışmalar yürüttüklerini açıkladı. Uçan araba prototipinin hazır olması durumunda TEKNOFEST’te herkese açık alanda bir uçuş yapacağını dile getiren Bayraktar, ‘Cezeri’nin tasarımı ve dış gönüşüne yönelik yorumlar beklediğini söyledi.

‘Cezeri’nin hazır olması durumunda aracı görmek isteyen teknoloji meraklıları, 17-22 Eylül tarihleri arasında Atatürk Havalimanı’nda düzenlenecek TEKNOFEST’e katılım sağlayabilir.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim