Battlefield 5 Çıkış Tarihi ve Özellikleri

NAVİGASYONBattlefield 5 Çıkış TarihiBattlefield 5 Hangi Platformlarda Olacak?Battlefield 5 ÖzellikleriBattlefield 5 Battle Royale ModuBattlefield 5 Sistem Gereksinimleri Battlefield 5 artık resmileşti ve şimdiye kadar yapılmış en büyük çaplı Battlefield oyunu olarak karşımıza çıkacak. Popüler birinci şahıs nişan alma oyunu her geçen yıl güçlenirken, özellikle Battlefield 1 büyük ilgi çekmişti ve Call of Duty’i zor durumda […]

17.08.2018 - 20:58
30.06.2019 - 16:14
Yorum Yap
3 dk okuma süresi

Battlefield 5 artık resmileşti ve şimdiye kadar yapılmış en büyük çaplı Battlefield oyunu olarak karşımıza çıkacak. Popüler birinci şahıs nişan alma oyunu her geçen yıl güçlenirken, özellikle Battlefield 1 büyük ilgi çekmişti ve Call of Duty’i zor durumda bırakmıştı. Peki Battlefield 5 çıkış tarihi ne zaman? Battlefield 5 sistem gereksinimleri nasıl olacak?

Battlefield 5 Çıkış Tarihi

Mayıs 2018’deki açıklamanın ardından Electronic Arts yeni Battlefield V’in 19 Ekim 2018 tarihinde satışa sunulacağını duyurdu. Fakat oyunun Deluxe Edition sürümünü satın alırsanız ya da EA/Origin Access’e kayıt olursanız daha önceden oynayabileceksiniz. Origin aboneleri oyuna 11 Ekim 2018’de erişecek, Deluxe Edition satın alanlar ise 16 Ekim 2018’de oyunu deneyebilecekler.

Battlefield 5 Hangi Platformlarda Olacak?

Peki platformlar ne durumda? Battlefield 5’i nerelerde oynayabileceğiz? EA tarafından ilk duyuruda doğrulandığı üzere oyun PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkış yapacak. Daha önce Nintendo Switch için de spekülasyonlar çıkmıştı fakat bu şimdilik mümkün gözükmüyor.

EA aynı zamanda oyunun PC portu için Nvidia ekibiyle de birlikte çalıştıklarını doğruladı. Oyuna hem GeForce özellikleri desteği sağlanacak, hem de Nvidia’nın yeni teknolojileriyle gerçek bir PC FPS deneyimi yaşanacak.

Battlefield 5 Özellikleri

Treyarch’ın bu yıl Call of Duty’e Battle Royale modu eklemesiyle pek çok kişi aynı şeyin Battlefield V’de de yaşanacağını düşündü. Neyse ki bu gerçek dışı ve Battlefield 1’de anlatılan savaş hikayeleri oldukça beğenildi. Kullanıcılardan gelen geri bildirimler sonucu aynı format Battlefield 5’te de yer alacak.

Campaign modunun ayrıntıları hâlâ muallakta fakat hikayede dünyanın çeşitli bölgelerinden askerler yer alacak. Norveç, Kuzzey Afrika ve Fransa gibi bölgelere gideceğiz. Örneğin bir hikâyede Norveç direnişinde, 1943 Alman işgalinde ailesini çaresizce korumaya çalışan bir adamın bölümü olacak.

Karakter kişiselleştirme seçenekleri online multiplayer oyunlarda son yıllarda giderek daha yaygınlaşıyor ve oyuncular kendi karakterlerini yaratmak istiyor. Bu seçenekler Battlefield 5’te de bulunacak ve kendi askerlerinizi oluşturarak her birini dilediğiniz şekilde düzenleyebileceksiniz. Fakat kabul etmek gerekir ki bu özelleştirme seçeneklerinin hepsi tarihsel açıdan isabetli olmayacak. Çünkü havalı deri ceketler ve modern saç stilleri açıkçası pek de 2. Dünya Savaşı dönemini hatırlatmıyor.

Battlefield 5’te revive – takım arkadaşını canlandırma sistemi de değişiyor. Bilindiği gibi oyunun online multiplayer modunda pek çok kişi Medic sınıfını seçmesine rağmen takım arkadaşlarına yardım etmiyordu. Bunun farkında olan Battlefield yapımcıları artık her sınıfa revive özelliği getirdi. Bundan böyle Medic sınıfını seçmeseniz de takım arkadaşlarınızı canlandırabileceksiniz. Fakat Medic tarafından canlandırılan oyuncular daha hızlı ayağa kalkacak ve canları daha yüksek olacak.

Battlefield 5 Battle Royale Modu

Electronic Arts battle royale modu hakkında yeteri kadar ayrıntı vermedi fakat E3 2018’de bunun duyurusunu yaptı. Battlefield 5 çıktıktan sonra oyuna Battle Royale modu da eklenecek ve yıkılabilir çevre, araçlar bulunacak. Geliştiriciler bu popüler türün Battlefield için yeniden tasarlandığını ve daha önce tecrübe edilmeyen bir deneyim yaşatacağını iddia ediyor.

Battlefield 5 Sistem Gereksinimleri

Battlefield 5 minimum sistem gereksinimleri aşağıdaki gibi:

İşlemci: Core i5-6600K 3.5GHz

Ekran Kartı. GeForce GTX 660 / 2GB

RAM: 8GB

İşletim Sistemi: Windows 7 64 bit ve üzeri

DirectX: Sürüm 11

Depolama Alanı: 50GB sabit disk alanı

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim