Başkan Mutlu Aktuğ’dan Karşıyaka açıklaması

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
31 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

TFF 1. Lig takımlarından Karşıyaka’da olağanüstü kongre kararı alındı. Başkan Mutlu Aktuğ yaptığı açıklamada, “Karşıyaka’nın Türk futbolu için ne kadar önemli olduğunu ilerleyen zamanlarda daha net bir şekilde görebileceğiz. Gelecek olan cezaların önüne geçmek için elimizdeki tüm kaynakları tamamen kaybettik. Kritik sorumlulukları artık önleyemeyecek düzeye geldik. Tek başıma da bu saatten sonra sorumluluk alamayacağım.” dedi.

Karşıyaka’da yönetimiyle birlikte istifa ederek 20 Ocak’ta olağanüstü kongre kararı alan Başkan Mutlu Altuğ birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu. Karşıyaka’nın elinde Ocak ayı içerisinde gelmesi muhtemel yeni puan silme cezalarını önlemek için bütün kaynakların tükendiğini dile getiren Altuğ, FIFA kanalıyla puan silme cezası almamak için eski futbolculardan Shukurov ve Kovalchuk’a 2 milyon lira civarında ödeme yapılması gerektiğinden bahsetti.

Karşıyaka Zor Durumda

Bu sezon FIFA ve Futbol Federasyonu Kulüp Lisans Kurulu tarafından 6 puanı silinen, 12 puanının daha silinme tehlikesi olduğunu belirten Altuğ, “Yönetim olarak daha öncesinden de bazı kararlar almıştık. 20 Ocak tarihine kadar kağıt üzerinde görevimizi yapmaya devam edeceğiz. Ancak ondan sonrasında ne olacağını kestirmek oldukça güç olacak. Biz şu anda bu borçları ödeyecek konumda değiliz. Tek başıma da bu büyük sorumluluğu alamayacağım. Şirketleşme olmaması Karşıyaka’ya zarar vermeye devam ediyor. Devam etme gibi bir niyetimiz bulunmuyor.” ifadelerini kullandı.

Karşıyaka’da Abdülhamit ve Mahmut’un da kısa sürede takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com